Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motoron való váltás is úgy...

A motoron való váltás is úgy van, mint a kocsin? -> (:

Figyelt kérdés

ültem már motoron(váltóson is), csak hát nem én váltottam, hanem a mögöttem ülő :) még nincs motorom, viszont ha lesz, akkor váltós.

...kidobott egy ilyen kérdést, amit meg akartam tudni, azt megtudtam :) viszont olyan kérdésem lenne még, hogy ez is úgy működik, mint a kocsinál? tehát arra gondolok, hogy elinduláskor amikor még lassú a motor, akkor kell váltani,(egyesbe? nyilván igen :) )de gondolom nem álló helyzetben ugye? aztán gyorsitáskor mondjuk kettes és akkor ha egy ideig ugyanabban a sebességben megyek, akkor nem kell már váltani nem? csak megint lassitáskor eggyel lejjeb(pl.kettesről egyesre.ugye? :)

és hány "váltófokozat" van a motorokon? ha mondjuk 60-al mennék egy bizonyos ideig lassitás nélkül, akkor nem kell váltanom nem?

ne nézzetek hülyének, nem vagyok profi az ilyenben, de érdekel :) és jólenne tudni


2010. máj. 3. 20:15
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
és köszönöm :)
2010. máj. 3. 20:16
 2/20 A kérdező kommentje:

igazából lány vagyok, nem tudom mennyire lenne jó ötlet egy váltós motor.Csak hát sportmoci kell, nem tudom mennyi idő lenne ezt megszokni :S

nincs automata váltós esetleg az ilyenben?nem nagyon ugye?:D

2010. máj. 3. 20:18
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Automata sportmotor nincs, viszont könnyű megszokni a váltást, egy pár kör és belejössz!
2010. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszönöm :) hát biztosan :) majd gyakorlom előtte más motoron

esetleg többi kérdésre válasz? :)

2010. máj. 3. 20:36
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ink kezdj vmi kisseb motorral Pl simson vagy vmi kis ccm-essel.

Állsz kuplung behúz lefele lenyomod a váltót az az 1es aztán kuplung lassan ki közben adod a gázt neki érzéssel aztán felhúzod a váltót ott a 2 és így tovább addig amíg el nem éred a legnagyobb fokozatot...

tehát: 1-0-2-3-4-5-6 attól függ hány sebességes de pl a jawa mustangban úgy vannak h fel 1 le 0 aztán 2-3

Vannak olyan erős motorok amiken nemkell visszaváltani mert 6odikban is van annyi ereje h 50ről felgyorsítson


Remélem érthető xD

2010. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

igen, értem :)

hát egyelőre még nem lesz motorom, addig tudok gyakorolni másmilyeneken :)

és az Aprilia rs50, meg yamaha tzr-nél hogy vannak? :)


de csak elinduláskor, lassitáskor és gyorsuláskor kell váltani nem? amikor egy sebességen megyek folyamatosan, akkor nem, nem? :) :P

2010. máj. 3. 21:02
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
hová valósi vagy? szivesen megtanítalak, ha a közelemben laksz :)
2010. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
jaj, aranyos vagy :) de kétlem, hogy közel laknál, nem Magyarországi vagyok még jelenleg
2010. máj. 3. 21:36
 9/20 anonim ***** válasza:
Te vagy az a lány, aki azt hitte, hogy a sportmotorok kicsit? :D Amúgy Kuplung be, le egy (közben behúzva a kuplung), kienged, gázt ad. Gyorsul, kuplung be, kettes, kienged, tovább felfele. Vissza ugyan így, TZR - RS: Le:1 Fel N-2-3-4-5-6
2010. máj. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

igen, én voltam az :$ de azóta már téjékozottab lettem :D

és köszönöm, igy már értem :) nem tűnik nehéznek :)

2010. máj. 4. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!