Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportdobbal menyivel fogyaszt...

Sportdobbal menyivel fogyaszt többet az autó?

Figyelt kérdés
Suzuki SX4 1.5 benzin
2010. máj. 2. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül fogyaszt többet. Mivel a sportdob áramlási ellenállása kisebb, ezért az elégetett üzemanyag energiájából kevesebb megy el arra, hogy átpréselje a motor a kipufogógázt a kipufogón, tehát elméletileg kevesebbet fogyaszt a motor. Az már más kérdés, hogy a szebb hang miatt jobban szereti nyomni neki az ember. :-)

(illetve extrém esetben a túl kicsi áramlási ellenállás ronthatja a nagyobb ellenállású kipufogóhoz méretezett égésfolyamat hatásfokát)

2010. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az első hozzászolonak: ez az auto már 4 éve hibátlanul müködik semmi problémám nem volt vele azt még hozzáteszem hogy a suzuki motorja sok másik tipust lealázna.
2010. máj. 2. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Igen tudjuk, minden piroslámpámál csak a tükörben látod a BMW-ket :D


Amúgy:

Nem fogyaszt többet se kevesebbet egy dobtól egy négyütemű autó.


Max akkor fogyaszthatna többet ha egy teljes sportrendszer lenne

15/F

2010. máj. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
SPORT dob CSALÁDI autón??Mekkorákat szoktam én azon nevetni,főleg mikor beállnak mellém lámpánál,és 5ször akkora hangja van mint a kocsimnak...olyankor szoktam 2.ba berakni és nyomatékból kis fordulaton otthagyom a fenébe,amaz meg majd szétszakad mögöttem úgy pörög,meg akkora hangja van...Bocs,ha túl bunkón "hangzott" a véleményem...
2010. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én nem bmw röl beszélek meg nem is audirol stb.. de nem az automrol kértem véleményt hanem azt szeretném tudni amit kérdeztem. Tudom akkor mért irtam oda hogy milyen van. Megbántam
2010. máj. 2. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:

17:05


A választ is leírtam szóval nem lehet semmi bajod :P


Amúgy kvafelesleges sportdob egy családi autón.

én max verseny/hobbyautóra raknék.

És ezek közé erős jóindulattal se fér be az SX4


Egyébként tudod milyen szar, amikor mész 120-szal és nem lehet beszélgetni meg majd' szétrobban a dobhártyád?


15/F

2010. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyémen is van sportdob de nem vettem észre fogyasztásnövekedést.
2010. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!