Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha csúszik a téli...

Normális, ha csúszik a téli gumi a vizes úton?

Figyelt kérdés
Nyáron vettem az autót. Nemrég tettem fel rá a téli gumikat, de a mostani időben, kb. +6°C, nagyon csúszik nedves úton. Márkás, megfelelő profilmélység, jó állapotú ránézésre, nem töredezett (mikor pihent gumiápolóval volt bekenve), viszont már 9 éves. Egyébként azt is észrevettem, hogy egy kicsit félrehúz a kormány, pedig a nyári gumikkal nemrég állították be a futóművet. Lehet mégis le kellene cserélni a téli gumit újakra?
2016. dec. 12. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A vastagbetűs kérdésre válaszolva: igen.


Ha megnézed az áruházban a gumikat piktogrammokkal jelölik, milyen hatékonyak különböző elvárások szerint..nos van egy olyan jel, hogy vizes út(eső)..az egyik jobban, a másik kevésbé..


amúgy ezek gumik ismerik a fizikát


a 9 év, még ha ápolt is, határeset...van aki nem várja meg ezt az időt, van aki ápolja a gumit és akér tizenakárhány évig is használja..


a kérdésre a legmegbízhatóbb választ a szakértő olvassa fel a bírósági tárgyaláson...ott elmondja, hogy a gumi milyen állapotban volt a baleset pillanatában..

2016. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hiába volt kenve, azért a 9 éves gumi már öreg.

Cseréld le inkább.


Vizes úton normális amúgy, ha csúszik kicsit, nagyobb gázadásra, de az, hogy húz valamerre már kevésbé.

2016. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 3-4 szezon futás után már inkább hanyagolom a gumikat.
2016. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

9 éves????


Ember, neked komolyan ennyire nem ér semmit az életed?

2016. dec. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Eljött a csere ideje. De iziben!
2016. dec. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy vezetéstechnikai problémákkal küzdesz? Vagy állatkodsz?

Az én kocsimon lévő gumik is lehetnek már 8-9 évesek, 5 mm körül, nem márkásak, de most egy eset se ugrik be, amikor megcsúsztam volna. Ha gyakran előfordulna, akkor egyből vennék új gumit, meg átnézetném a kocsit.

2016. dec. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

6-os: teljesen normálisan vezetek, a nyári gumikkal, amik 1 évesek, nem tapasztaltam ilyet.

2016. dec. 13. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt 12 éves Michelin, de vizes úton jobb volt, mint az új nyárigumi. Nem kéne hogy húzzon semerre a gumi miatt, ha jól ki voltak centrírozva a kerekek, ez érdekes. De vannak olyan téli gumik amúgy, amelyek gyárilag sz*rok vizes úton, elég csak megnézni a teszteket.
2016. dec. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kukás a gumi. Valószínű nagyon megkeményedett az évek alatt, és nem tapad rendesen
2016. dec. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ma délelőtt elég sokat autóztam a városban, -9 és -5 fok között, deres időben, és a kedvedért direkt meredek módon vezettem, ahol nem volt forgalom, és lehetett csökkentett sebességgel menni (mert azért összetörni nem akartam a kocsit). Tehát hirtelen indultam, erősen fékeztem, a normálisnál gyorsabb tempóval kanyarodtam.

Egyetlen egyszer sem csúsztam meg a fagyos aszfalton. Kivéve egy fehéren jeges részen, de ott is padlóba kellett taposni a féket, hogy csússzak 2 m-t.

Oké, hogy te nem jeges, hanem vizes utat írtál, de a téli gumit amúgy is csak +7-től szokták javasolni, vagyis olyan rossz nem lehet egy 9 éves téli gumi, hogy +6 fokon annyira kemény legyen, ami már indokolja a rendszeres megcsúszást, ott még egy jobb nyárinak se kell csúszkálni. -6-on, az más dolog lenne.

Én inkább vezetéstechnikai hiányosságokra tippelnék.


(A kocsim 22 éves F Astra, mindenféle extrák nélkül, 10 évhez közelítő, de még jó mintás noname lengyel és vietnami téli gumikkal. Természetesen simán vizes úton se szoktam csúszkálni.)

2016. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!