Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért merül le az akkumulátor?

Miért merül le az akkumulátor?

Figyelt kérdés

Új akkumulátorom van, mégis gyakran lemerül. A szerelő mérése szerint zárlatom nincs, a lemerülés azért van, mert (1 - 2) naponta használom az autót, és rövid (2 - 3 km) távra. Szerinte az önindítózás által elfogyasztott áramot, a dinamó ilyen rövid távon nem tudja pótolni. Korábban másik autóm volt, gyakran használtam így, mégsem volt ez a probléma.

Hosszabb táv kell az önindítózás által elhasznált áram pótlására?



2016. nov. 28. 10:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Dinamó? Milyen kocsid van? 6 voltos?
2016. nov. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mérnék egy töltést alapjáraton és fordulaton,valamint egy állóhelyzeti áramfelvételt.Nem lett véletlen kisebb Ah-ás belerakva?
2016. nov. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Igazat mond a szerelő, és nyilván az akksi sem tegnap jött ki a gyárból.
2016. nov. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"a lemerülés azért van, mert (1 - 2) naponta használom az autót, és rövid (2 - 3 km) távra"

A kérdést megválaszoltad saját magadnak. Vidd be néha tölteni éjszakára. Amikor áll az autó fogyaszt a riasztó és más készenléti elektronikák is. Lehet hogy ebben az autóban ezek többet fogyasztanak mint a régiben.

2016. nov. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, felhasználom a segítségeteket!
2016. nov. 29. 09:16
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dinamó (a 60-as 70-es években ez volt), hanem GENERÁTOR. Bocs az elírásért.
2016. nov. 29. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is rövid, másfél kilométeres távon használom csak az autót, 7 éves akku van benne (még gyári), de eddig még nem merült le egyszer sem (kopp-kopp-kopp).

Garázsban állok, hétvégente azért igyekszem kicsit többet beletenni, kb. 20km-t.

2016. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Minden napon használod erre a rövid távra? Mert én is a korábbi autómmal minden nap 1-2 km-re használtam (a munkahelyemre mentem), és soha nem merült le., Most 2-3 nap szünet is van, lehet hogy ez okozza, vagy más lehet? Abszolút tanácstalan vagyok, mert az új aksit már kicseréltettem, és most továbbra is fenn áll a jelenség. Mit tegyek?
2016. nov. 30. 09:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, mindennap használom. Szerintem valami minimális áramfelvétel lehet, amiatt merül le.
2016. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Mit tegyek?" A ,2, választ.
2016. dec. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!