Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyotába mekkora akksi kell?

Toyotába mekkora akksi kell?

Figyelt kérdés
Gyárilag, mekkora akksi kell a Toyota starletbe (1996, 1.3 4EFE) ?

2016. nov. 26. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:

45A körül. de van belőle több méret. mármint fizikai méret!

le kell mérni egy mérőszalaggal az akksitálca méretét, valamint a leszorító kengyel magasságát. aztán azt is meg kell nézni, hogy bal, vagy jobb pozitíves akksi kell bele. az akku pólusa is kétféle szabvánnyal készül, van egy vélonyabb, és van egy vastagabb pólusméret. a japánok előszeretettel alkalmazzák a vékonyabb méretű pólusokat...


a legegyszerűbb ha kiszereled az akksit, és elviszed mintának. vagy ha a kocsival mész a boltba, akkor az eladó meg tudja nézni a helyszínen, hogy milyen akkut adjon neked.

2016. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
56 Ah az nagy lenne bele? Méretre stimmel, egy ideje azzal üzemel a kocsi. Nem gond ha nagyobb van benne?
2016. nov. 27. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja nem lesz. ha belefér a helyére, akkor érdemes is a lehető legnagyobb kapacitásút beletenni.
2016. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
teljesen jó
2016. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb. Az én kocsimba sajnos gyárilag elég kicsi fér bele, ha jól emlékszem csak a 45Ah-s. Hiába vettem meg a legdrágább aksit, maximum 1 évet bírtak nálam mindig. Aztán egyszer meguntam, elvezetékeztem hátra a csomagtartóba az aksit és beraktam egy 72Ah-sat, ennek már 8 éve. Azóta semmi baja sincs.
2016. nov. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. nov. 28. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!