Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyors indítózás lemerítheti...

Ókútyafáját kérdése:

Gyors indítózás lemerítheti az aksit?

Figyelt kérdés

Na a kérdésből nem lehet érteni mit akarok kérdezni. Kifejtem.


Tegnap egész nap állt az autóm (nemtuom releváns-e) (1.4 Daewoo Lanos 2002-es benzin).


Ma reggel siettem nagyon munkába, annyira, hogy az autóba a kulcsot elég felelőtlenül fordítottam el... szinte végigfordítottam két csuklómozdulattal és egyből indítóztam is. Hát gyorsan kapcsoltam, hogy ennek az autó nem biztos hogy örül... Hát nem is örült... Lemerült az aksi.

Eddig nem volt a legnagyobb hidegben sem gond az indítással. Most meg nincs is hideg...(5-10 fok)


Ezt én okozhattam? Lejtőn 3-masba aztán beindult. (Nem hagytam úgy semmillyen elektronikai berendezést)


Előre is köszi a válaszokat.



2016. nov. 22. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azért leellenőrizném az akkusaruk tisztaságát, kontaktját is.

Az indítási gondok felét az okozza!

2016. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A "gyors" inditasodnak kizart hogy barmi koze legyen az akku lemerüléséhez!
2016. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Már elnézést, hogy "szőrszálhasogatok" de mi az hogy gyorsan indítóztál?

Akármilyen lassan/gyorsan fordíthatod a kulcsot, amíg nem ér össze a két érintkező, addig nincs semmi. Aztán van egy pont amikor összezárnak, az indítómotor áramot kap, és forogni kezd.

Az autóvillamossági szakma nem ismer olyat, hogy gyujtáskulcstekerési sebesség. ;)

Nagyon valószínű, hogy az akku lemerült.

(elöregedett, kiszáradt, nem kapott elég töltést, rossz kontakt, valami leszívta....bármi)

2016. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem követtél el hibát. Az akksi halódik.(ha hiszed, ha nem..ugyanis bármilyen korú, az akkor is előfordulhat)


Ha megteheted, este tedd töltőre, aztán reggel meglátod.

Esetleg kezd el nézegetni az akkumulátor-piacot.

2016. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyors inditó létezik? Én úgy tudom, mindegy, hogy fordítod a kulcsot a starter egyféle fordulatszámon képes pörgetni a motor tárcsáját, nem hinném, hogy ezért merült le. Vagy simán öreg régi az aksi, vagy kontakthiba.
2016. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké értem én hogy viccesen fogalmaztam... :D Nem értek hozzá. Úgy gondoltam, hogy indítózás előtt számít, hogy mennyi ideig hagyom "gyújtás" állapotban... Mert mindig úgy szoktam beindítani. elfordítom, gyújtást kap, várok 5-6 mp-t és utána indítózok. Most meg áttekertem 1 mp alatt. de akkor nem számít... :D Nem régi az aksi, de lehet cserélni kell akkor, vagy tölteni, nem tudom. Megvárom mégegyszer ha lemerül, akkor intézek valamit.
2016. nov. 22. 11:37
 7/8 A kérdező kommentje:
3 óra állás után szépen indul. reggel azért megjárattam egy 20 percet
2016. nov. 22. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyors indítózás kb olyan, mint amikor a fegyverrel egy hadsereget levadászó akcióhős az izmait villantja. Ő azért győz, mert erősebben tudja húzni a ravaszt?
2016. nov. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!