Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valakinek automataváltós...

Ha valakinek automataváltós személykocsira van jogsija, az "átvizsgázhat" manuálisra?

Figyelt kérdés
Roppant célszerűtlen automata váltós autóval tanulni és vizsgázni. De ha valaki mégis így dönt, az örök életre szól? Lehet nem kerestem alaposan, de nem találtam erről értékelhető infót.
2016. nov. 3. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, örök életre szól, beírják a jogsiba! Vagy pedig vezetésből új vizsgát kell tenni, manuális váltós kocsival.

Ezért célszerű manuálissal vizsgázni, akkor vezethetsz automatát is.

2016. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

átvizsgázhat...miért ne?


befizetsz pár órát, és már mehetsz is vizsgára. ez ilyen eccerű.


Amúgy be kell menni egy autósiskolába, és ott mindjárt megtudhatod a tutit. Befizeted a két órát, plusz vizsgadíj, oszt jónapot.

2016. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az automata váltó, mint korlátozás van feltüntetve annak a jogosítványában, aki nem manuális váltóssal vizsgázott.

Természetesen eltüntethető a korlátozás - le kell vizsgázni manuális váltóssal.

Az talányos, hogy évente kb hányan jelentkeznek a "különbözeti vizsgára", egyre több autó fut automata váltóval, ezzel az autó választás lehetősége bővül, no és persze elég ciki megbukni a forgalmi vizsgán úgy, hogy elvileg a KRESZ, a szabályos közlekedés nem lehetne gond

2016. nov. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, offolok.

44 éves vagyok, vagyis ez nekem új. Tényleg van ilyen, hogy automata váltós vizsga? És az elvileg csak automatát vezethet???

2016. nov. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Különbözetinek nevezném inkább, van rá lehetőség. Tanfolyamot nem kell újra járni de forgalmi vizsga újra kell és persze előtte jópár óra.

Nekem az oktatóm mesélte hogy náluk vizsgázott egy lány fiatalon automatára majd jött hogy kellene a manuális mert nincs otthon automata már és hát nem vezethet mást, szülők meg nem vesznek automatát újra.

Meg kellett tanulnia mint a többi tanulónak használni a váltót, kuplunghasználat stb, jópár óra alatt sikerült hisz kanyarodásnál visszaváltást nehezen tanulta, elindulást és ment vizsgára újra, csak az autó és annak kezelése volt más, minden egyezett.

2016. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Még jó, hogy én hagyományos váltóssal vizsgáztam......
2016. nov. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!