Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek Simson vásárlás...

Mire figyeljek Simson vásárlásnál?

Figyelt kérdés
A neten rengetek féle Simson van,az áraik pedig nagyon változóak(30-120e Ft). Mire figyeljek oda,ha kipróbálok egyet? Miket ellenőrizzek? Konkrét tanácsokat, ötleteket szeretnék, mivel nem nagyon értek hozzá és nem szeretnék befürödni.
2010. ápr. 26. 15:08
 1/10 anonim válasza:
100%
sztem arra hogy elsősorban jól húzzon, de pl ha meglátod a motort nézz alá a földre vagy betonra hgoy nincs-e alatta túl nagy olaj folt. Nézd meg a teleszkópokat hogy jól rugóznak-e (ol: nekema z elsőt ha lenyomom teljesen akk nem nyom vissza de általában erősen vissza "üt"), a vázat hogy nem-e rozsdás, ha nem figyel a tulaj akkor a tank tetején a hátsórészt picit nyomogasd meg és ha be tod nyomni akkor az valszeg alumínium és volt már javítva, ha be tod nyomni kérdezd meg hogy volt-e javítva és ha azt mondják hogy nem akkor hazudnak szóval lehet hogy vannak még apró meglepetések. Ha endúró akkor nézd meg van-el rajta vázmerevítő, ha nincs akkor legalább a helyét a kormány alatt (enyém endúró de nincs rajta még a merevítő helye se tehát vmi lett a vázzal és kicserélték :S ). Nézd meg a kerekeket hogy mekkora 8-as van bennük vagy mekora nincs :D. Ha index-es akkor próbáld végig azokat és a lámpát is + féklámpát. Ha kulcsos a gyújtás nézd meg hogy minden hol jó-e (felőállás:üres, vízszintes:sima gyújtás, lenti állás: gyújtás + lámpa, függőleges:parklámpa). Nézd meg hogy kotyot-e a kormány. Milyen a gumik állapota (ha nagyon kopott sztem simán lealkudsz miatta 3-4000-ret :D ). Ha olajos a kipufogó vége az annyira ne zavarjon mert sztem minden szimó-é az. kb ennyi :D sztem ha olyan Simson-t találsz ami ezeken átmegy akkor az főnyeremény, legalábbis a külseje alapján. Motorikusan nem tok mit mondani. Szerencsére az enyém még egyszer se volt szétszedve és még tökéletes. Egy öregtől vettem aki alig használta és garázsban tartotta :D
2010. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is kérdezgesd az eladót a motor állapotáról, 30ért ne várj csodajárgányt. Az is lehet hogy vmit titkol és nem mondja el de lehet hogy nem is tud egy-két rejtett hibáról, midenesetre kérdezd ki a motorról, hogy mióta van meg, mit cserélt rajta, miért adja el, és miért annyi az ára amennyi.


Figyelj arra hogy ne legyen nehézkes a váltás, emeljen ki a kuplung annyira hogy behúzott kuplunggal az alapjárati hangot halljad.

Olajos blokk nem baj, a legtöbb simoé olyan csak le van mindig törölve. Sebességben, a kuplungot behúzva szinte minden simónak pörög egy kicsit a kereke sztenderen, a lényeg hogy meleg motornál ne fulladjon le amikor egyesbe teszed.

2010. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, a többiek már mindent leírtak.

Ja még valami: a bal oldali lábtartónál tapizd le a deknit, ha a váltókarról csöpög az olaj akkor a belső gumigyűrű szar (3000 ft a javítás) ha a váltókar nem olajos (annyira) akkor szimmeringes (200 ft)

2010. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*kerék nem kotyog-e/nem csapágyas-e
2010. ápr. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*he nem figyelnek, nézz bele a tankba, hogy nem rozsdás-e (nem nagy összeg, csak macerás)(->otthon leveszed a tankot, beleszórsz 2 marék éles/apró kavicsot, és rázogatod)
2010. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
én a helyedben nem vennék siomot ezt tapasztalatbol mondom nah de te tudod.csak egy pl: havarnaka 140 e ft-os simoja egy rakás szar pedig az full gyári alig járt egy párezer km-t szal enyit simorol elavult . régi...
2010. ápr. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg haveromnak simoja van jól néz ki jól húz tökéletes szinte elsőre beindul de ha nem harmadikra tuti és még jól is néz ki
2010. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, nem is tudnak eltántorítani, mindenképp simót veszek. Az első válaszoló sok okos dolgot leírt. Még valaki hasonló ötletekkel ?
2010. ápr. 29. 18:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy 140ezer ftos gyári állapotu pár ezer km-s nem lehet szar, az akkor átverés vagy az óra van buherálva 6éve vettem s51-es tirisztoros gyári állapotu simsonom 7320km-rel 150ezerért, mai napig semmi gond vele, csak benzin kell bele, valamint hátsó gumi cserére éret de elöl még gyári, közben 3éve lett egy ugyan ilyen, szintén gyári állapotu simom 4056kmrel azzal se volt van semmi gond benzinen kivül másra nem költöttem, mikor megvettem őket egy benzin cső+szürű csere volt, első közel a 20ezer km-hez utóbbi 8764km. Akár ki akár mit mond a jó simsonnak nincs párja.
2010. jún. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

én vok az első válaszoló... azért írtam ezeket mert én ezt mind benéztem az első vásárlásnál :D

eladtam az összes simson-omat (2 db) azért mert úgyis kinőttem... 4 hete nem bírta tovább és vettem eggyet emlékbe... javítgatom de nincsenek nagy bajai csak 1 talán a legnagyobb... a lendkereket házilag akarták megjavítani pár nyitszögget plusz fúrtak még rá két lyukat -.- mit ne modnjak szakos munka :D most lendkerékre vadászok :D

2010. júl. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!