Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire figyeljek, mit nézzek...

Mire figyeljek, mit nézzek meg Simson vásárlásnál?

Figyelt kérdés
Nem ismerem ezt a motort,csak kinézetre.
2010. szept. 13. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A hangja nagyon sok mindent elárul a motor állapotáról.
2010. szept. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes ellenőrizni, hogy az egyenesfutás rendben van-e, ill. a váz nincs-e megcsavarodva. Sok olyan Simsont láttam már, ami nem egyenesen, nem egy nyomon fut. Ezt úgy lehet a legegyszerűbben megnézni, hogy egy motor hosszával egyező egyenes lécet a hátsó kerékre szorítasz. Egyenesbe fordított kormánnyal az első keréknek is a léc mellett kell lennie. Aztán a gyertya állapota is sokmindent elárul a motorról. Ha szép világosbarna szinű, akkor nem lehet nagy gondja a motornak. Persze ezeket elég nehézkes vásárláskor kivitelezni. Az eladó is könnyen veheti szőrszálhasogatásnak, ha ilyen dolgokat kérsz tőle. De ha így van, inkább ne vedd meg. Másrészt érdemes megnézni hogy mennyire kopottak a lánckerekek, gumik, tiszta-e a tank belseje, nem lepi rozsda.... Ne kelljen már a motorozást ilyen befektetésekkel kezdeni.
2010. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

utána meg ezt:

[link]

2010. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent de még így is bebukhatod.

Vegyél egy olcsó motort, a lényeg hogy ne legyen hiányos.

Te megad újíttasd/újítsd fel mert az a biztos.

Nekem volt már "felújított" simsonom és nagyon bebuktam, akitől vettem az nem ugyan azt értette felújítás alatt mint én. Nála a hengercsere már felért egy felújítással még akkor is ha főtengelyes volt a motor... :/

Úgyhogy soha többé simson, max ha én újíttatom fel.

2010. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!