Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kérdésem 205/60R16 helyett...

A kérdésem 205/60R16 helyett gond-e ha 205/55R16-os téli gumit rakatok fel?

Figyelt kérdés

azt tudom mit jelentenek a számok, de mi a tűrés határ.

ez egy honda hr-v nem tudom számít-e.

a téli szett a régi autóból maradt meg

előre is köszönöm.


2016. okt. 13. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg 2,5%-nál nagyobb eltérés nem javasolt, mert a kisebb/nagyobb átmérőjű kerék megtréfálja a sebességmérő műszert. A te esetedben az eltérés 3%-os, talán ez még a határeset, én felraknám a helyedben, emiatt nem éri meg 4 új téli gumit venni, ha a mostaniak egyébként jó állapotban vannak.
2016. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
E szerint nem ajánlott, de nagy galibát szerintem sem okoz. [link]
2016. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mehet rá nyugodtan.

kicsit csökken az össz kerék átmérő, szóval többet fog csalni az óra felfelé, de nem számottevően.

Annyira nem nagy az eltérés szerintem, hogy az ABS-t megzavarja. Előfordulhat, hogy "nem fog jól mutatni" rajta, mert mégis csak egy crossover, azon meg jól áll valamennyire a ballonos gumi (változatlan felniátmérővel természetesen)

2016. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

inkább veszek 2 újat előre hátul meg marad a nyári.

Erre felé enyhe a tél hó se sok vagy egyáltalán nincs.

2016. okt. 13. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez már csak azért is rossz, mert a KRESZ tiltja.

Vagy nyári, vagy téli, azonosnak kell lennie, tengelyenként azonos mintával.

Ha elöl téli, hátul nyári, azzal a stabilitást, úttartást veszélyezteted. Életveszélyes.

2016. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

még annyi:

télen a nyári nem tapad jól,márpedig ha hátul kevés a tapadás, könnyen kitör a segge az autónak, és jó esetben "csak" beleb@$zod az árokba az autót. Mi a drágább? Hátra is 2 új gumi, kb 20e Ft/db, vagy az autód illetve az életed?

2016. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
TILOS !! ahogy az előző kommentelő is írja, KRESZ szerint is szabálytalan és a legnagyobb veszélyforrás, ha pont hátul kiszámíthatatlan a viselkedése az autónak a nem megfelelő/eltérő tapadás miatt!!!
2016. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne már lassan elfelejteni ezt a marhaságot hogy a jobb gumi kerüljön előre.
2016. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És mit gondoltok a 4 évszakos gumikról?

Az autót nemrég vettem és szükségem lenne mind a 2 garnitúrára a legjobb kettő az egyben lenne.

vélemények?

2016. okt. 13. 14:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó a 4-évszakos, csak ne sajnáld a pénzt, és a legjobbat vedd. Michelin CrossClimate, vagy Goodyear Vector GEN2.

Én régóta használok ilyen "semmire sem jó szarokat"(ezt mondják róluk akik csak olvasnak az autózásról), pedig az egyik kocsink nagy is, erős is, meg szeretek is dinamikusan menni, de soha semmi hátránya nem volt!

Nem ültetném bele a gyerekeinket, ha nem lennének jók ezek a gumik!!

2016. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!