Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gond, ha most fölrakom a téli...

Gond, ha most fölrakom a téli gumikat?

Figyelt kérdés

Nyáron a 30 fokokban tudom, hogy nagyon nem célszerű télivel járni, de ezekben a hűvösebb 20 fokokban probléma, ha felrakom? Vagy még mindig sokkal biztonságosabb a nyári normál használatnál? Még ilyesmi időben is nagyon kopik a téli?


Az ok egyszerű: téliből több szettem is van, nyári meg csak 1, és jó lenne kímélni a nyárit.


2014. aug. 27. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem gond, én most vettem le a téliket! :)


Jelszavam: Veszélyesen élni!

2014. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De miért nem adod el azokat a téligumikat? Inkább elpocsékolod?


Nekem aztán baromira nem gond, neked lesz gond ha felrakod mert jobban kopnak. 25-26 fokok lesznek az időkép szerint.

2014. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még egy kicsit korai! +7 C° fok alatt kell.
2014. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem jársz sokat,le se kell szedni.
2014. aug. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én tudom, hogy jobban kopnak nyáron, de azért azok a 25 fokok már nem olyan vészesek.


Hogy miért nem adom el? Tök jó gumik gyönyörűen simán futnak, de használtan lószrt nem adnak érte. Utána meg rizikó lenne egy használt nyárit venni, ami vagy ilyen jó lesz, vagy nem.

2014. aug. 27. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Hűvösebb 20 fokok. :D

Jólvan, tedd csak....

2014. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem csak téli gumim van... nyáron többet eszik de az semmi..
2014. aug. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kopnak sokkal jobban. Inkább az elöregedését gyorsítod meg. Ugye egy gumi 5-6 évig használható, amennyiben megfelelően lesz kezelve. Amikor téli gumit raksz fel nyáron és szabadtéren parkolod, az anyaga gyorsan elöregszik, aztán azt veszed csak észre, hogy a 3-4 éves abroncsok csúsznak, mint a meszes a legkisebb hó esetén. Én jártam így; az eredmény a szemközti árok volt. Nem ajánlatos.


Ja, meg a fogyasztásod megnő.

2014. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én tudom, hogy jobban kopnak nyáron"


Mindenki ezt mondja. Múlt év tavaszán vettem egy autót és téli gumik voltak rajta. Pénzem se volt, meg öregek is voltak a gumik, ezért azzal jártam egész nyáron, és a következő télen is. Tényleg "nagyon koptak": kb. 60 ezer km-t mentem a már a vételkor is 50%-os gumikkal abban az évben, mire kopásjelhez ért. Egy átlag autó magyarországon ennyit 5 év alatt tesz meg...

:D

2014. aug. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!