Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan aki nem tudott...

Van olyan aki nem tudott megtanulni vezetni?

Figyelt kérdés
Sikeres kresz vizsga elsőre és mintha teljes káosz lenne a fejemben mikor a városban kell vezetni.Kisebb helyeken ill. közutakon semmi gondom, de a város az káosz.már lassan 40 órát vettem és nem látom át.Tényleg lehtek ennyire béna?Nyugtassatok meg, h nem én vagyok az egyetlen!
2016. okt. 10. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, szerintem többen vannak azok, akik megszerezték a jogsit, több éve, akár több évtizede vezetnek, és még mindig gőzük sincs, hogy mit csinálnak.


Nem kell parázni, minél többet vezetsz majd, annál jobban belelazulsz, annál nagyobb lesz a rutinod.


Nálam az volt a "baj", hogy amikor ott volt az oktató, akkor magabiztos voltam, amikor nem volt ott már, akkor meg össze-vissza paráztam, stresszeltem, stb. Talán ott tört meg a jég, amikor egyedül kellett vezetnem, na ott nem volt sem oktató, sem apuka, stb.

2016. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Semmi évtizedről nincs szó, tehát az első hozzászóló valami más dimenzióban él.


NEM nem tanultál meg vezetni, csak MÉG nincs elég gyakorlatod.


Tehát.


Ha ugye sem anyuci-apuci nem segített be (a fentiekből ezt következtetem), akkor tisztességesen megtanultad az alapokat.


Majd egyszer csak a városban úgy alakult a helyzet, hogy autóba kell ülj.


Én is így voltam.

Senki sehol, semmikor, és mégis minden ment parásan.


Aztán ott álltam tök egyedül a 7. kerület kellős közepén egy tök idegen általam vásárolt sok éves autóval.


Keress bárkit aki melléd ül, aki "segít"!


Én is ezt tettem.

Tök jó volt, hogy valaki mellettem űl (még ha sosem látott autót)


Teljesen más így elkezdeni vezetni, mint egy külvárosi kerületben vagy vidéken.


Eleinte tényleg nagyon para, de ha ezen túljutsz, akkor sokkal több vagy, mert nem valami pusztában tanultad meg az alapokat.

2016. okt. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem egy év kellett, mire Pesten teljes magabiztossággal autóztam.

De mi nem megy?

Sávváltások? kanyarodósáv, buszsáv, ezek?

Mindig figyeld meg a besorolás rendjét jelző táblákat.

2016. okt. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kevesen vannak, akiknek a kötelező 30 óra gyakorlás kevés az alapok elsajátítására, 60-80 óra vezetés után vizsgáznak le, de képesek lesznek biztonságos közlekedésre.

Az oktató látja azt, hogy a tanuló milyen szinten van a vezetés tanulásban, egy rutinos oktató 15-20 óra gyakorlás után már azt is kiszúrja, ha a tanulója valóban alkalmatlan a vezetésre, nagyon kevés ilyen van, de előfordul.

A lassabban tanulóknál különböző okok miatt nehezebben idegződnek be az alapok - az autó vezetés is olyan mint a biciklizés: az egyik gyerek gyorsan ráérez, a másik kínlódik, de miután megtanulta, ő sem fogja elfelejteni.

A belvárosi közlekedés a tanulás legnehezebb része, ott valóban sokfelé kell figyelni egyszerre, s ez csak gyakorlással fejleszthető.

2016. okt. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást,de sajna lejár a 2 évem pár héten belűl.Szóval ennek annyi.Mégegyszer pedig nem hiszem, h beleugrok.
2016. okt. 11. 08:56
 6/7 szántóvető ***** válasza:
hajjaj.és a legrosszabb hogy jogsijuk is van :(
2016. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2-es válaszoló, nem értetted, mire gondoltam, lehet késő volt már számodra és fáradt voltál.


Pontosan arra céloztam, amit a #6-os is írt, hogy hiába szerezte meg a jogsit, egyszerűen nem tud normálisan vezetni. Nem figyel, nem tudja mit csinál, nem tudja mit kell csinálni, stb. Hiába telnek el évek vezetéssel, nincs érzéke hozzá. Rengeteg ilyen ember vezet.

2016. okt. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!