Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes még hagyományos TDI...

Érdemes még hagyományos TDI motorba gondolkodni?

Figyelt kérdés

Szóval, "sima" turbo dízel, nem PD TDI, CR TDI, TDCI, stb...


Azt olvastam pár helyen, hogy pl. a VW TDI motorjai szinte elpusztíthatatlanok, ha az ember rendesen a gondjukat viseli.

Visgong ezek az autók már erőteljesen közelítenek 20. életévükhöz.... Érdemes mév ulyen augót megvenni ?

Persze csak, ha olyan állalotban van...



2016. okt. 9. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Van az imádott 90LE-s tdi ami örök, kimegy a világból.

2 napig volt nálam egy ilyen passat, borzalmasan gyenge, lusta egy modern dízelhez képest. Az adagolójából cssöpögött a gázolaj. Szóval éppen szervízbe kellett volna vinni ami lehet hogy nem csak pár ezres lett volna.

2016. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván az első válaszoló olyan szempontból mérvadó csak, hogy vannak a lepusztult darabok, amikkel nem érdemes foglalkozni.

Az én tapasztalatom (Golf IV 110 le), hogy ha meg tudod kötni az a kompromisszumot, hogy a hasonló korú dízelekhez mérten kicsit drágán veszel autót, akkor simán megéri. Valóban a világból kimegy, szerelők és VAG dízelesek szerint is, a jól karbantartott TDI-k (ha sima adagolósat nézzük csak, 90 és 110 lóerős is) jól teljesítenek akár 400-500.000 km-t is. Hatjáslánc addig jól bírja. Nyilván maga az autó nem fiatal. Nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy ezt azt kell rá költeni rá majd, de ez ennyi idős autónál elkerülhetetlen.

Az enyém '98 decemberi, óra szerint 310.000 van benne. Ebből 120.000et én mentem vele, kopó alkatrészeken kívül apróságok voltak csak, mint pl izzítógyertyák, két ajtózár. Soha nem állt meg alattam, semmi probléma nem volt vele. Nyilván nem is 500.000 volt.

Egyébként a PD-től sem kell félni, a PD elem is több százezret kibír

2016. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az esetek nagy reszeben nem.is a motor miatt kerdeses a vasarlas,hanem ahogy irtad az auto kora es lepusztultsaga miatt
2016. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi értelme már ilyet venni, a PDTDI is agyonüthetetlen (annyi, hogy jobban kell vigyázni a gázolaj minőségére). Sokkal jobb, kulturáltabb, takarékosabb és erősebb a PD. Szerintem mostanában a legtutibb vétel a Passat 5.5 1.9 PDTDI-vel, az utána következő 6-os Passat már sokkal sz*rabb konstrukció.
2016. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az a baj a hagyományos TDI-vel, hogy öreg ( egy két késői gyártású Seattól és Skodától eltekintve). Egy 20 éves autóban már akad futás, még akkor is ha mindegyiknek az órája csak 180 000-ret mutat, az minimum triplázható. Ez sem gond, csak el kell fogadni azt, hogy ahol forgó mozgást végző fém alkatrészek vannak, ott kopás is van. Előbb-utóbb az adagoló felújításra szorul, a porlasztócsúcsok cserések lesznek, elfossa magát a szelepfedél vagy kartertömítés, generálos lesz az önindító és a generátor stb stb...


Ezekkel nincs baj, ezek kopó dolgok, kicseréled és mennek tovább. Viszont a vásárlásnál két út van: vagy veszel irreálisan drágán egy tényleg keveset futott autót vagy veszel átlagáron az ismeretlen eredetűt és szép lassan az összes hiba előjön idővel. Tök jó lesz, lapátolod bele a pénzt az autód értéke a kora miatt folyamatosan csökken..

Persze majd jönnek a TDI tulajok akik megmondják, hogy ez így nem igaz, a TDIhez sosem kell hozzányúlni mert örök élet... Attól, hogy a sok sutyerák megveszi a szmóke&sármos tédéit és olajcsere nélkül hajtja három évig majd eladja szotyiért, attól még nem elpusztíthatatlanok a TDI-k sem. Ahogy te is írtad:


"szinte elpusztíthatatlanok, ha az ember rendesen a gondjukat viseli"


Attól, hogy egy technika 20 éves, az alkatrészek ára még nem esett a huszadára. Egy normális gyári állapot megőrzése sokba kerül, egy öreg autónál irreálisan sokba.


És akkor ez még csak a motor része. A kasztni talán fontosabb, mivel azt picit bonyolultabb cserélni. A beltér sem elhanyagolandó, hisz ebben utazol.


Én nem erőltetném az ilyen 20 év körüli autókat normál használatra.

2016. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem elpusztíthatatlan a tdi, viszont vegyél egy modernebb cr dízelt, ha ott valami megadja magát arra az autó értéke legalább rámegy. Egy adagolót könnyebb felújítani mint egy magasnyomásút, egy hozzátartozó porlasztót könnyebb kicserélni mint egy CR rendszert, főleg ha csak egyben cserélhető. A könnyebbet értsd úgy hogy olcsóbb. Egy adagoló felújítás 20-30e (ha csak csöpög akkor otthon 2-3e ből is meg lehet oldani) egy magasnyomású 4-500e.

-> 20éves autó így mindig költeni kell valamit rá, viszont meghálálja. Egy újabb autó úgyis csak egy hibakódot dob majd be sem indul. Egy 20éves tdi nem fog az egyik napról a másikra minden előzmény nélkül be nem indulni.

2016. okt. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy felújítás adagoló és probléma függvényében 30-40-50 000 + ki- és beszerelés.

Egy új Bosch porlasztócsúcs 60-90 000/db.

Itt is el lehet tapsolni gond nélkül az autó értékének a felét. Persze ehhez van bontott 20 éves porlasztó 5000-ért :D


A CR injektort és a szivattyút is fel lehet újítani. Egy 2.0hoz való Bosch cr szivattyú felújítása 150 000 körül van, egy felújított CR injektor is megvan 50-60 000-ből. ( mondjuk a 2.0TDI ettől még hulladék :D ).


Én nem mondom, hogy vegyen CRTDI-t, de jobb eséllyel tud venni értelmes áron PD-t és CR-t, mint adagolóst.

2016. okt. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok megint. Utónam jól leírták (különösen John), hogy miért ne vegyél TDI-t (én meg, hogy miért igen:)). De ugye az marad ki szépen, ami nagyon is lényeges. Hogy ha nincs 3-4 milliód most megvenni egy CRTDI-t, hanem csak 1 milliód, akkor inkább TDI-t kell venni. Persze, hogy költeni kell rá, de ebben az ársávban ezt egyszerűen bele kell kalkulálni. Ez nem az autó, vagy a konstrukció hibája, hanem a pénztelenségé. (Csak zárójelben, a kocsi értékéhez, korához, futásteljesítményéhez mérten fillérekből fenntartható egy TDI.)
2016. okt. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én biztos nem vennék pedig dízeles vagyok. CRnek meg az ára a gond. Szóval váltottam is benzinre. Ezeknél az öreg kocsiknál még az is gond, hogy a motoron kívül más is van ami széthullik rajta, szóval csak akkor vegyél ilyet ha van mindig félretéve legalább 100-200 rongy, ha olyan baja lenne.


Elég jó drágák ezek a német kocsik ha így röpködnek a százezrek egy szivattyú meg fejcserénél, nekem francia volt, de 200-ból megvolt a szokásos dízelsztori. igaz hengerfejezni is kellett mert anyagminőségre is franciás, na de 500 ezreket költeni szivattyúra, vicc....

én már úgy vagyok vele dízelből csak is pár éveset, pár évig használni és megszabadulni tőle amíg még nem jönnek elő a gondjai. ha ez nem megy akkor pedig benzines.

2016. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt jól kiveséztük:D

Hagyd a 'csába az egészet és vegyél egy hibrid priuszt :D :D

2016. okt. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!