Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 3-asban ha kicserélem a...

Golf 3-asban ha kicserélem a km-órában a hagyományos izzókat led-esre akkor az jobban fog világitani, vagy csak elcseszi?

Figyelt kérdés
Köszi előre is a válaszokat! :)

2016. okt. 5. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga. Valakinek tetszik, másiknak meg nem.
2016. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem de olvastam olyat is hogy gyenge lesz meg kikell venni valami fóliát vagy mit,meg kell a ledre szerelni valamit,s ezt nem értem:/megköszönném ha segítenétek elmagyarázni
2016. okt. 5. 10:21
 3/5 anonim ***** válasza:
amit ki kell venni fólia, az szerintem (nem vagyok, sose voltam VW-es, Opeles vagyok) a műszerfalban a számlap(ok) és az izzók között van, ettől zöld a Golf3 műszerfala, holott fehér izzó van benne. Ezt vedd ki, mert ha pl piros fényt akarsz, akkor a piros led+gyári zöld fólia az érdekes színt fog adni. A led nem szórja a fényt annyira, így ahol konkrétan van, ott erősebb lesz a fény, míg máshol halványabb. Lehet kapni foglalatos ledeket műszerfalba, milliónyi oldal van neten (tesco-ban és auchan-ban is volt régen, de már nem látok). Megkeresed azt a foglalatot, amilyen a gyári izzó, és kész. Arra kell figyelni, hogy amíg az izzó mindenhogy vezeti az áramot, addig a led, dióda lévén csak egy irányban (ezért használnak diódákat egyenirányítónak, pl váltóáramú generátorban, amilyen az autóban is van). Ez annyit jelet, ha betekerted az izzó helyére, és nem világít, pedig érintkezik, akkor fordítva rakd be, és úgy jó lesz. Nekem piros ledek vannak a 25 éves vectrámban (foglalatos ledeket vettem) és nagyon szépen világít a négy gyári helyre betekerve, mondjuk éjszaka a km számláló nem látszik (össz és napi km), de nem is kell. Ha nem piros led lenne, hanem kék/zöld/fehér bármi, akkor lehet látszana az is, nem tudom. Ha ilyen foglalatosat veszel, azzal kb ugyanolyan erősen fog világítani, mint gyári világítással. Ha magadnak csinálsz "ledesítést" ott tudsz játszani vele, hogy hány ledet használsz lyukanként, milyen erős ledekkel stb, de itt mindenképpen kell ellenállást bekötni elé (soros bekötéssel, 400 ohm körülit), amivel szintén lehet fényerővel játszani (kisebb ellenállás, ha erősebb, nagyobb, ha gyengébb fényt akarsz elérni, de szerintem 350-450 ohm között lesz a jó) Ha túl kicsi az ellenállás, akkor elszállnak a ledek, és dolgozhatsz újra.
2016. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma már elég erős és tartós ledek vannak. A fólia szerepe nem csak a színezés hanem hogy szóra a fényt ezért azt bennhagynám.
2016. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy dobjon be színtelen fóliát. Na? :D

3mas voltam

2016. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!