Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működnek ezek a dolgok...

Hogyan működnek ezek a dolgok egy automata váltós autónál?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon érdekelt,hogyha például előzni akarok,akkor az adott tempónál csak odalépek neki és ő emiatt visszakapcsol?

Vagy például automata váltónál hogy tudom megtenni azt hogy tartom 4-5 ezres fordulaton,majd onnan padlózom le?Ebben mennyire partnerek az automaták?


Meg honnan tudják hogy én éppen csak intenzíven gyorsítok,vagy éppen túrom neki erősen,de mégsem padlógázon?

Honnan tudja hogy én most éppen 4 ezerig vagy 7 ezerig szeretném elpörgetni?

Vagy például télen hóban honnan tudja hogy én épp mekkora nyomatékot szeretnék a kerekekre vinni,hogy pont kapaszkodjon még,de ne pörögjön el?


Tudom rengeteg féle van,de érdekelne egészen régebbről a mai elektromos gázpedálos ,kormányfüles váltós autókig.


2016. okt. 1. 01:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.

Úgy, hogy alacsonyabb fokozatban gyilkolod(ha van)

Gyári beállítástól, és lóerőtől függ.

Onnan, hogy annál a fordulatnál veszed el a lábad a gázról.

(az enyém 7 ezernél tilt)

Nekem csak hagyományos olajos váltósami voltak, vannak.A többit nem ismerem.

2016. okt. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az automatákon is van lehetőség az előre menet (D) speciális kapcsolására, ha a körülmények azt indokolják.

Csúszós, havas, sáros úton, ha szükségét érzed nem D-ben hajtod az autót, hanem átkapcsolsz olyan fokozatba, amelyikben nagyobb lesz a nyomaték, de nem használ minden sebesség fokozatot (1, 2, 3, stb).

Ugyanezt megteheted nagyobb emelkedőn haladáskor, vagy utánfutót vontatva.

2016. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!