Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom, hogy a motorgumi...

Honnan tudom, hogy a motorgumim diagonál vagy radiál?

Figyelt kérdés
Mert egyszerűen nem tudom eldönteni még azt se tudom, hogy mit nézzek akinek van valami ötlete, hogy mit kell néznem az írja meg :) Előre is köszi :)
2010. ápr. 23. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A méretjelzéséből. A diagonálok méretét két számmal adják meg (pl. 2.75-16), amiből az első a köpeny szélessége, a második a belső átmérője, mindkettő colban. A radiálok méretét két (vagy három) számmal adják meg, ezek közt pedig kell lennie egy R betűnek is (pl. 120/90R16).
2010. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem az első gumim az 100/90*16 a hátsó meg 4.10*18 és most lesz nem sokára rutin vizsgám szólhat a vizsgabiztos, hogy nem egyezik meg a 2 gumim? Most vettem mint a 2 gumit 1 hete :) De gyárilag ilyen így volt rajta a gumim, hogy az első 100/90*16 a hátsó meg 4.10*18. Szerinted ezért nem fog szólni?
2010. ápr. 23. 20:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Rutinvizsgán a vizsgabiztosnak millió meg egy jobb dolga van annál, hogy pont a gumik szerkezetét vizsgálgassa. Általában megnézi, vannak-e érvényes okmányai a járműnek és ha vannak, onnantól kezdve nem érdekli a dolog. Egyébként ha valóban az a jelzés szerepel mindkét gumin, amit ideírtál (az elsőnél nem nézted el az R betűt a 16-os szám előtt), akkor a két gumi felépítése megegyezik, ha tehát a gumik állapota megfelelő, közlekedhet vele a motor. (bár régen láttam "peres" diagonálabroncsot, az első méretjelzés ezért egy kicsit gyanús)
2010. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

lehet, hogy ez egy régi kérdés, de én is idetáltam, akét guminak elöl és hátul egyforma szerkezetűnek kell lennie

(vagy mind2 diagonál, vagy mind2 radiál)

2018. aug. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!