Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kedves anti francia autósok!...

Kedves anti francia autósok! Miért utáljátok ennyire, ezeket a márkákat!? Citroen, peugeot, renault

Figyelt kérdés
kíváncsi vagyok mert,azt látom hogy mindenki ezeket szidja de mégis nagyon sokat látni ezekből a márkákból az utcán,ki veszik akkor őket?
2010. ápr. 22. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok francia-autó ellenes, csak autószerelőktől hallottam hogy ezekkel van a legtöbb bajuk, csak azt ne kelljen szerelni!
2010. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Én pl azért nem vagyok velük kibékülve mart a RÉGEBBI típusoknál a leglehetetlenebb helyre rakták pl. az olajszűrőt, ill egyéb gyakrabban cserélendő alkatrészeket, és szint a fél motorteret ki kell bontani, hogy hozzáférj ahhoz amit ki akarsz valóban cserélni.

Nembeszélve arról, hogy akármilyen új tömítést raksz pl az olajteknőhöz, vagy a hengerfejhez, ill a szelepfedélhez mindig mindig és mindig csöpög belőle az olaj.... (egy szerelő pl nekem azt mondta, hogy gyakorlatilag jobban fog csöpögni, ha kicseréli, nem hittem neki de úgy lett :S :S )

Viszont pozitívum hogy az alkatrészellátás viszonylag jó, és nem aranyáron megy hanem csak réz...:D :D

Hogy miért vesznek sokan?

talán elfogultságból....Mert ha valaki bebeszéli magának hogy a francia jó kocsi, akkor ugyse vesz másmilyet, hiába költi rá a gatyáját...

másodsorban meg hogy olcsó Föleg az ilyen régi peugeotok, reunaltok az a tipikus kocka gépek

2010. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én autómban francia motor forog :) (Volvo!) Ennek ellenére nem vennék francia autót. Nem mondom, hogy rosszak, de tény, hogy az értékükből gyorsan veszítenek. Ami olyan szempontból jó, hogy új autót nincs esélyem venni (reálisan gondolkodok...), használtban meg biztos oka van amiért hasonló korú versenytársaikhoz képest jó 20-30%-kal olcsóbbak.

És persze a "magyar ember francia autót 1920 óta nem vesz elv" is szerepet játszik :)

2010. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
mert a franciák nem gyártanak minőségi terméket, mint a japánok.
2010. ápr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 206-om van, 10 éves, 140e km-rel, apámnak opel astra F, 12 éves, 140e km-rel szintén.

Hát ég és föld az opel javára :(

2010. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert rosszak.. Pár éves Citroen C1 meg Renault Clio beázik meg stb..rossz minőségűek


A régi franciák jók voltak.

Volt elsőszériás Renault 5-ösöm, na az mindent kibírt, szuper motorja volt, csak sajnos ugye a rozsda.

Szószerint kirohadt alólunk: beszállásnál kiszakadt a padlólemez :S Nagyon szerettem a Rönit :)

2010. ápr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
amúgy a c1 megegyezik a toyota aygoval ,szóval akkor a toyoták is beáznak?
2010. ápr. 22. 18:39
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Másodiknak: Nem a csak régebbieknél de az újaknál se lehet csak úgy kicserélni bármit...:D 2001.es lagúnán egy olajszűrő cseréhez a fél kocsi elejét le kell barmolni. :)


A kérdezőnek: Én is utálom a francia autókat, bár muterom egy lagunát hajt... Elsősorban elektronikailag megbízhatatlan. Ha valami elromlik benne, akkor átlag ember akár még a sz*ros gatyáját is rákölti.:) És a harmadik pedig az, hogy a computer olyan benne, hogy kb szellenteni se lehet a kocsiba mert letílt túlzott károsanyag kibocsáltásért.Röviden tömören ennyi:D

2010. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok: Igen plusz elvből nem vesz magyar ember francia autót. Az aygo megattól, hogy ugyan az nem biztos, hogy beázik, hiszen a toyota kijavíthatta azt a hibát...
2010. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"Sajna" cégautóként kb. 6 éve Peugeotokat osztogatnak...Előző egy 307 2.0 HDI(kicsi) volt ,az egy szar volt (ülésfűtés kigyulladt,olyan nem volt, hogy egyszerre minimum 4 lámpája égjen, melegben a fedélzeti computerén a betűk összefolytak)...Most egy 307 1.6 HDI(kombi)-t hajtok, ez egy fokkal jobb (néha leáll pl. anyósülésnél a klíma...)
2010. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!