Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melegebb vagy hűvösebb van...

Melegebb vagy hűvösebb van nyáron egy lesötétített szélvédőjű autóban?

Figyelt kérdés
Befolyásolja a belső hőmérsékletet?
2016. szept. 2. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha áll a napon kb. ugyanúgy átmelegszik.

Menet közben a klímának könnyebb dolga van akkor hűvösebb.

Ha nincs benne klíma akkor abban is meleg lesz.

2016. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 joco5582 ***** válasza:

Nem értek egyet. Van sima sötétítés nélküli autónk és gyárilag sötétített is. Igaz csak oldalt és hátul.

A sötétített autóban ablak lehúzása nélkül is, magas ventilátor állással lehet nyáron autózni. A másikba nyári melegben lehúzott ablak nélkül képtelenség megmozdulni.

Pontos mérést nem végeztem, de érezhetően lassabban és kevésbé melegszik át a sötétített autó, pedig mindkettőbe előlre felrakom az alufóliás fényvisszaverő bizbaszt, plusz öntapadós roló van oldalt.

2016. szept. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én tavaly sötétítettem. Vagyis hővédő fóliáztattam az egész kocsit.

Egyértelműen érezhető a különbség. Nyári melegben eggyel alacsonyabb fokozaton járhat a ventilátor a klímával.

Egész nap napon áll. Nyilván a belseje felmelegszik, de messze nem annyira mint korábban. Pl beülök és tudok egyből indulni, mert a kormány, ülés csak a belső levegő melegségét veszi fel, nem a nap égette forróságot (biztos ismeri mindenki, amikor nem tudod megfogni a kormányt olyan forró). Szóval egyértelműen jobb. Nem volt két fillér, de nekem nagyon megérte.

2016. szept. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-est én is támogatni tudom.

Megfogja a hőt, de érdemes olyat rakatni, ami UV szűrős. Nekem is van az autón, és hasznos. Persze ha kint áll órákig a napon, akkor ugyanúgy 50-60 fok lesz benne, de sokat fog nyári melegben. A karomon érzem főleg vezetés közben, hogy fogja a hőt. Ja, és nincs klíma az autóban (egy 25 éves Opel)

2016. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4

A karodon érzed?

Első ablakra nem tehetsz.

2016. szept. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy szélvédő a kérdés.

Azt nem sötétítheted le.

A "B" oszloptól hátrafelé lehet fóliázni.

2016. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

na az "új" szabályok

"B" oszloptól hátra úgy sötétítesz, ahogy akarsz.

Az elülső oldalablakokra régen 90% fényáteresztés volt a szabály (üveggel együtt kell ennek megfelelni, nyilván), nekem ott hővédős, UV szűrős van, szinte nem is sötétít. Az új szabályok engedékenyebbek, 75% fényáteresztés kell elöl oldalt.

Régen a szélvédőt nem lehetett, de ha jól tudom, most ez is változott, 95% (vagy 90%) fényáteresztésig fóliázhatod. Az is inkább a hővédő kategória. Koppra sötétíteni valóban csak "b" oszloptól hátra (beleértve a hátsó szélvédőt, azt is szabad, ha megvan mindkét oldalon a külső tükör).

Biztonság kedvéért érdemes a jogszabályt megnézni, de vagy tavaly, vagy idén változtatták meg.

4-es voltam

2016. szept. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!