Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiába működik a ventilátor,...

Totykaaa kérdése:

Hiába működik a ventilátor, mégis felforr a víz, ötlet? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, nem működött a hőgombán mert le volt szakadva egy kábel(amit nem vettem észre), ezért direktbe kötöttem.amikor elindultam feldugtam, amikor megálltam lehúztam az aksiról, semmi baja nem volt.megcsináltattam a hőgombát, de a hőfokjelző, félnél magasabbra nem emelkedik, azonban multkor komoly dugóba keveredtem, és felforrt a víz, egész pontosan úgy, hogy letekertem

a víztartály kupakját, és fröcsögött ki a víz, ésahovy bezártam, tele is lett és nem esett vissza, addig míg le nem hűlt... Valakinek ötlet hogy mi lehet? Esetleg nem nyit a termosztát, és nem forog a víz? (vízpumpa cserélve lett 6hónapja)

Aki tud, kérem írjon...

Előre is köszi...



#termosztát #vízpumpa #hőgomba #vízhűtés felforr a víz
2016. szept. 2. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem forog a víz, de csak tipp.
2016. szept. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Levegősödik a hűtőrendszer, hengerfejtömítés, gátrepedés pl.

Vagy próbáld másik termosztáttal, de az legyen benne mindenképp, mert termosztát nélkül is képes felforrni.

De egy nagyon rosszul beállított motor is képes felforrni, sok üa-ot kap, rossz előgyújtás/előtöltés, rossz vezérlés.

2016. szept. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"és felforrt a víz, egész pontosan úgy, hogy letekertem

a víztartály kupakját, és fröcsögött ki a víz,"


Az meg volt fizikából, hogy a víz melegedéskor tágul? Aminek a kupakját letekerted azt kiegyenlítő tartálynak nevezik. Azért van, hogy legyen hová tágulnia a forró víznek. Mivel a víz nyomás alatt magasabb hőmérsékleten forr fel ( még mindig ált. isk. fizika, kukta elv), ezért ha forró motornál letekered a kupakot, a hirtelen nyomáscsökkenés miatt fel forr a víz. Még szerencséd is volt, hogy nem csapott ki a gőz, és nem égetett meg!

2016. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Melegen nem vesszük le a hűtő sapkáját! Összeégeted magadat. Ha mégis leveszd és nem égetted meg magad, akkor azt fogod tapasztalni hogy össze vissza mászkál a folyadék szintje. Valószínűleg levegős volt a rendszer, ezért nincs rendes hűtés, hiába megy a ventilátor, vagy el van szennyeződve a hűtő, akár kívül akár belül vagy mindkét helyen egyszerre.
2016. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 1., 2., 4. Válaszoló, az a helyzet h lehet, hogy az benzin/levegő beállítás segítene, mert 10litert fogyaszt és semmi ereje, szóval azzal is van gond, mert biztos h sok az üa, a hűtőrács eléggé korrodált, nem ártana egy csere... De megpróbálkozom a termosztáttal, hátha azzal sikerül megoldanom.. majd írok h mi történt...
2016. szept. 6. 22:17
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Válaszoló...

TE AGYON ISKOLÁZOTT FIZIKUS....

Minden egyes alkalommal, miután leállítom az autót, letekerem a kupakot, mert kíváncsi vagyok..

2016. szept. 6. 22:36
 7/12 A kérdező kommentje:
Képzeld, visszakötöttem direktbe a ventillátort, és jééé, nem forr fel a vizem, nem csap ki semmilyen gőz, se víz...
2016. szept. 6. 22:38
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak szisszen egyet mikor letekerem, de hidd el, van annyi eszem h nem adok lehetőséget arra h ha esetleg kicsap, akkor leforrázzam magam, tudod, ezt tanítják az autósiskolában, ha esetleg nem emlékeznél rá Tudós Úr...
2016. szept. 6. 22:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, h feltettem egy szimpla kérdést, amire megoldást keresek, és Te ötlet helyett, pofátlanul okoskodni próbálsz, ezzel ledegradálva a másikat, nem pedig segíteni...
2016. szept. 6. 22:41
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval ha van ötleted, azt meghallgatom, de a szánalmas, fizika korrepetálásodat tartsd meg magadnak, vagy annak akinek szüksége van rá...
2016. szept. 6. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!