Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó motorjának hűtőventilá...

Az autó motorjának hűtőventilátora durván erős kerregő hangot ad, mert forgás közben van benne egy enyhe 8-as. Gondolom, hozzáér forgás közben valamihez. Propeller csere?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap nagyon brutális kerregő hang jött a motorból, de észrevettem azt is, hogy csak egy bizonyos idejű járatás után, és akkor is csak néha jön elő és maximum 1 percig ha tart. Már kormom sötét volt, így nem nagyon tudtam kiszűrni. Másnap napfényben megint próbaút és már azonnal nyitottam is fel a motorházat, ahogy meghallottam a hangot. Kb. 1 perc után leesett, hogy egyértelműen a hűtőventilátor lapátja az. Ha forog, akkor van ez a kerregés is. Ha nem forog, akkor nincs. És a kerregő hang is aszerint lassul/gyorsul, amilyen ütemben a propeller forog. Bár azt nem nagyon sikerült megnéznem, milyen elemhez is ér hozzá. Használhatom így az autót vagy félő, hogy a propeller kárt tesz abban a valamiben, amihez hozzáér? /Valami fémes részre tippelek, gondolom karosszériaelem./


Mennyi ennek a cseréje? Vagy nem is kell cserélni, hanem ki lehet "egyenesíteni" valahogy, hogy ne legyen benne 8-as?



2016. aug. 31. 11:19
 1/3 A kérdező kommentje:
A kocsi amúgy Suzuki Swift Sedan 2003-as.
2016. aug. 31. 11:24
 2/3 anonim ***** válasza:

"Bár azt nem nagyon sikerült megnéznem, milyen elemhez is ér hozzá."


Leginkább magához a hűtőhöz szokott hozzáérni, amit rosszabb esetben ki is dörzsöl, aztán lesz gejzíred!


Azt pedig nehezen tudom elhinni, hogy nem tudod megforgatni kézzel (persze leállított motornál, gyújtás nélkül), és megnézni milyen állapotban van.


"Vagy nem is kell cserélni, hanem ki lehet "egyenesíteni" valahogy, hogy ne legyen benne 8-as?"


Műanyagot nehéz egyengetni, de valószínű, hogy le van törve belőle egy darab.


Bontóban kb. 5000 Ft-ba kerül.

2016. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűbb, hogy csapágyas és azért üt, mint, hogy a műanyag lapátok görbölnek
2016. aug. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!