Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baj a gépemmel? Bekapcsolom...

Ditti23 kérdése:

Mi baj a gépemmel? Bekapcsolom, indul, majd felpörög a ventillátor és búg. A Windows betölt, minden kifogástalanul működik, mégis pörög, amíg le nem állítom. SpeedFan-t letöltöttem, HD1-nél 255°C-ot mér. A Hmonitor ugyanakkor nem észlel semmi hibát.

Figyelt kérdés

A gép: egy Dell Precision 690-es.

[link]



2014. jún. 17. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Csapágyas a venti, azért búg.

A 255 fokkal meg ne foglalkoz. :)

2014. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Az a 255°C valami hibás mérés eredménye lehet, mivel ilyen hőmérsékleten már rég lángolni, de minimum füstölni kellene a gépnek. Az biztos, hogy a kelleténél magasabb hőmérséklet lehet, ha a hibás, vagy elégtelen működésű ventilátor miatt nem jó a hűtés, de ez a hőfok túlzás.

Esetleg nem Farenheit-ben van megadva? 255° Farenheit körülbelül 124°Celsius. Persze még ez is nagyon sok...

2014. jún. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A nagy C betű azt hiszem, Celsius fokot kellene hogy jelentsen :)

Szóval a megoldás egy ventillátor csere lenne? Két vinyó van benne, egy 80as (windowsnak) és egy 500as (adatoknak két particióra osztva). Honnan tudom, hogy a HD1 melyiket jelöli? (nő vagyok, szóval ha lehet, csak szolidan)

Ugyanakkor újraindításnál F2re reagál, F12őre nem. F2nél nincs semmi olyan pont, ahol ezeket láthatom.

2014. jún. 17. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!