Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon meglehet fagyni télen...

Nagyon meglehet fagyni télen robogóval?

Figyelt kérdés
robogót tervezek venni. Dolgozni járnék vele napi 9km oda vissza. Azt szeretném kérdezni hogy télen ti szoktatok robogózni? Nagyon meglehet fagyni rajta, vagy nem olyan vészes?

2016. aug. 16. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Télen a reggeli órákban azért könnyen előfordulhat -10 fok körüli hőmérséklet, akár hidegebb. Kétlem, hogy egy jóleső gurulás lenne az a 9 km. Nem beszélve a fokozott balesetveszélyről, hiszen könnyebb eldobni egy lefagyott részen vagy könnyen elesni az autók által kitaposott mélyedésekben. (Ha havas-jeges és nem tolták le.) Én nem támaszkodnék a motorra télen.
2016. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a megfagyás lesz a legnagyobb gondod télen, hanem a csúszós utak, jégbordák, ilyenek. Láttam már robogósokat télen lépésben, két lábat kétoldalra letéve "haladni". Akkor már azt mondom, gyalog sem olyan sok a 9 km. Normális útviszonyok mellett kellően réteges ruházattal, meg egy nagyon meleg kesztyűben elviselhető, de semmiképp nem komfortos.
2016. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Á, a 9 km sok télen robogóval. Télen inkább tömegközlekedéssel járj, kibírható az a pár hónap.
2016. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Be lehet öltözni, csak hosszabb időt vesz majd igénybe az öltözködés, mint maga az út. De nem is a hideggel van a baj, hanem a lefagyott úttal. Nem lesz öröm rajta motorozni. Extrém sportnak elmegy, de a munkába járás az más dolog, mert oda azért meg kéne érkezni ha egyszer elindultál.
2016. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én télen is motoroztam, túléltem...az igaz, hogy a takony menetet vágott a nyakamra, de gyorsabban értem a melóhelyre, még hóban is..igen...kis rodeó belefért..most már van kézvédőm, lábvédőm, motoros-szánhoz hótaposóm, csak motorom nincs...(meg munkahelyem se..)


ha nagyon nem is lehet megfagyni, de kicsit igen..(manapság)

2016. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mikor... Egy átlagos téli napon 9 km nem tűnik vészesnek robogón.

Én magam nem vagyok tapasztalt e téren, csak arról tudok mesélni, hogy 3-5 fokos esőben motoron ülni 300 km-en át, fűtött kesztyű nélkül pokol (a táv miatt volt sebesség, ilyenkor extrém fagy szintű a hőérzet)... De rövidebb távon is kellemetlen.

A párom a téli motorozós :) Eleinte 70, majd 24 km-re járt munkába s télen is motorozott. A 70 km-es távnál autópályán ment, nem tötymöröghetett.

Nos, jégen ne motorozz, ha egy mód van rá, s legyen rá egy mód... Száraz fagyban (vigyázat, van olyan, hogy 4 fokos száraz út, de 2 km múlva ráfagy a köd...) nagyságrendekkel biztonságosabb, hogy mennyire fagysz meg, az a hidegtől, a tempótól, a ruhádtól és az egyéni érzékenységedtől függ. A párom szeret motorozni télen is, akkor is azzal járt munkába, amikor már volt autója, mert élvezetesebb volt számára. Az autó a jeges, havas, esős napokra volt. Tömegközlekedés itt nincs.

Fel kell öltözni. A ruha nem gond, a kéz és a láb az, ami meg akarhat fagyni, de főleg a kéz. A fűtött kesztyűkkel sem voltunk megelégedve, sok baj volt velük a drágaságuk ellenére, de azért hosszú utakra kellett. 9 km és kis sebesség mellett kevésbé problémás nélküle, de persze meleg téli kesztyű kell.


De emberfüggő ez. Van, aki fél egy kis nyári záportól is, én pedig motoroztam már egész nap felhőszakadásban 48 órás teljesítménytúrán, nem élvezetes, de nincs benne semmi, ahogy pl. egy szolid jégesőben sem, ujjatlan kesztyűben :D

Van, aki az ízületeit félti, szoktak jönni a vészmadarak téli motorozás témában... Mivel sokkal nagyobb a hidegérzet egy hűvösebb, nem téli napon száguldozva egy motoron, mint szolidan motorozva egy normál téli napon, ráadásul itt a táv is kicsi és robogóról van szó... Így nem sok alapja lenne az ilyesminek, de amúgy sem egyértelmű teljesen a dolog.

2016. aug. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:
Nagyon!
2016. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy télen is lehet robogózni, ha a körülmények engedik: nincs lefagyva az út, nem túl zord az idő.

Az meg egy másik dolog, hogy mi van akkor, ha kötelező jelleggel menni kell a munkába - no erre télen nem jó a robogó.

Télen se minden nap zimankós, de sok a bizonytalan időjárási tényező, nap közben is eshet ónos eső, hó, s ezek sem feltétlenül nagyon hideget jelentenek, de fokozott balesetveszélyt igen.

Tartós téli motorozással hosszú távon is lehet rongálni az egészséget, ami majd csak évek múlva fog fájdalmas tünetekkel jelentkezni, a kifázások nem kímélik az ízületeket a csontokat, veséket.

2016. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Téli robogózás: maszk, zárt sisak, aláöltöző nadrág, több réteg felső ruházat, bélelt vízálló kesztyű. Ezekkel vállalható, de a téli utakon kell a rutin, ha megcsúszik a robogó, akkor ne egyből dobd el.
2016. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!