Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsiban a tetőkárpitot...

Kocsiban a tetőkárpitot meglehet úgy ragasztani, hogy nem kell levennem?

Figyelt kérdés
kis foltban elengedte a ragasztó, anélkül vissza lehet ragasztani, hogy le kéne vennem?
2016. jún. 18. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ha hatékonyan szeretnéd megoldani, és nem akarod hogy okádékul nézzen ki, akkor a legjobb ha az egészet leveszed és nulláról újra ragasztod. Persze úgy is meg oldható ahogyan te elképzeled csak akkor csúnya lesz meg lehet egy idő után vagy ha sokat áll a tűző napon az autó elenged a ragasztás. Én annó egy tenyérnagyságú foltot akartam újra ragasztani, kb a közepénél felvágtam egy kis lyukat hogy a ragasztót bebírjam vinni belülre, valahogy be is vittem és felnyomtam igen ám de baromi csúnya lett persze ügyesen alulról csináltam egy támasztást a ragasztásnak hogy a cucc odasimuljon és hagytam 24 órán át használni a fűtött garázsba. Aztán ugye az autót használta jöttek a nyári meleg idők ahogyan teltek a hónapok, persze tisztán lehetett látni hogy mit csináltam a kárpittal akkor meg nyáron a nagy melegtől a ragasztás elengedett és nem hogy ugyanúgy tenyér nagyságban lógott már legalább 4x akkora volt mint eddig. Akkor egy ismerősöm aki jobban ért ehhez teljes egészében lekaptuk a kárpitot és hozatott nekem zsír őj kárpitot. Az üvegszálas borítást amire a kárpit megy azt nagy nehezen kiszereltük az autóból és lekapartuk róla a szivacsos réteget teljesen és amikor már a nyers borítás megvolt ismerősöm bekente egy erős ragasztóval majd arra rátettünk habszivacsos borítást olyat amilyet általában laminált padlók alá szoktak. Hagytuk egy teljes éjszakát száradni kb este 8 tól másnap délelőtt 10 ig száradt. Amikor megvolt akkor levágtuk a felesleges részeket picit igazítottunk rajta. Haver egyenletesen sprés flakonba lévő kárpit ragasztóval egyenletesen befújta a felületet és utána a kárpitot feltekercselte egy hengerre majd lassan a burkolat egyik végére helyezte és lassan tekergetni kezdte én meg ahogyan tekerte utána kézzel simítottam le hogy teljesen oda simuljon azokra a részekre ahol nem tudta nagy erővel lenyomni. Amikor ez meg volt hagytuk az asztalon száradni 24 óráig. Amikor ez megvolt akkor szintén felesleget levágtuk róla, megcsináltuk a kisebb szerelvények helyét belső tér lámpa, napellenzők, kapaszkodók helyét, visszatetettük az autóba, mindent vissza a helyére, és azóta semmi baja.
2016. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát de egy ilyen újrakárpitozás mennyi lenne? nem 5 ft
2016. jún. 18. 09:31
 3/4 anonim válasza:
Ha jót akarsz akkor kiveszed. Ahogy az előző mondta leszeded az üvegszálas cuccról a régi kárpitot, lekapargatod a szivacsdarabkákat. Én egy polár vagy thermo nevű anyagot vettem a méterárú boltban, és palmatexxel felragasztottam hagytam 24 órát, visszaszenvedtem a kocsiba, és tök szép lett. kb 4000-be volt a mutatvány + 3 munkaóra.
2016. júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most viszem az Astra kombimat, 15ért csinálja a srác.
2017. aug. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!