Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor ha durva köd van...

Mi van akkor ha durva köd van és világít az első és a hátsó ködlámpám is? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval helyzet az hogy nálam az első ködlámpa a hátsóra van kötve tehát egy kapcsolóra tehát mind kettő világít egyszerre és nem tudom szabályozni. És mivan akkor ha durva köd van megyek egy olyan uton ahol az orromig nem látok ezért kell az első ködlámpa. De jön mögöttem egy autós akit esetleg zavarhatja a hátsó ezért lekéne kapcsolnom ? dehát nem tudom! ha lekapcsolom lekapcsolodik az első is én meg belemegyek az árokba. Na ilyenkor akkor mi a helyes maradhat a hátsó is felkapcsolva?
2016. aug. 2. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor az a bekötés valszeg nem gyári,olyat ugyanis egyik gyártó sem csinál,hogy egyszerre kapcsolódik mind2ő.

A megoldások.

1-A kapcsolást át kell alakítani külön kapcsolhatóra.

2-A hátsó ködös 21W-os izzóját kicseréled egy 15 vagy egy 10-re(bőven elég) így nyugodtan maradhat,senki nem fog anyázni mögötted.

Az árokba nem fox belemenni,ugyanis a Kresz szerint "gépjárművünket mindig az út és a LÁTÁSI viszonyoknak megfelelően vezetjük"...

2016. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem mész az árokba csak mert nincs bekapcsolva a ködlámpád.

Semeddig se tart rendesen bekötni azt a ködzárófényt. Most jön majd a lepontozás, de nekem 30 év alatt jó ha 4-5 olyan alkalom volt, hogy be kellett kapcsolnom a hátsó ködlámpát. Igazából az elsőt is ritkán használom.

2016. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es, akkor te jó helyen élsz.

Én 6 éve költöztem a mostani otthonomba, közel a Dunához, minden ősszel szinte napi szinten kell a ködlámpa. És baromi idegesítő, amikor rajta hagyják. Kifolyik az ember szeme.

KÉrdező: köttesd át, vagy kapcsold le. Akkor is látni fogsz, hidd el. Max kicsit lassabban kell menned. (nekem nincs is első, mégsem jártam még árokban...)

2016. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Műszakin hogy megy át egy ilyen autó?
2016. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A ködlámpa nem arra való, hogy te láss, hanem arra, hogy téged lássanak. Ha nélküle nem érzed magad biztonságban, akkor túl gyorsan haladsz. Az nagyon jó, hogy gondolsz másokra, s nem akarod elkápráztatni a többieket. Ha már érzékelték a jelenléted, nyugodtan le is lehet kapcsolni.

Mondom, arra való, hogy a ráfutástól, s az előzés közbeni frontális ütközéstől védjen.

Nem mondom, hogy semmit nem segít a látásban, de nem azon múlik.

2016. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

"A ködlámpa nem arra való, hogy te láss, hanem arra, hogy téged lássanak."


A látásban is bizony segít.Az út két szélét sokkal jobban megvilágítja,így a térbeli tájékozódó képességed nem fog eltünni egy idő után.Mivel(jó esetben) közelebb helyezkedi el az úthoz,így a ködnek "alá" világít,ellentétben a tompítottal ami egy sűrűbb ködben egy szép "vattacukrot" csinál előtted.A másik a fény.Régebben szinte kizárólag kadmiumsárga ködfényszórókat használtak,nem véletlen,a sárgább spektrumú fény sokkal kevésbé törik meg a ködben,a fény színhőmérsékletének emelkedésével ez a jelenség erősen romlik.

2016. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha tényleg köd van, akkor menjen is a hátsó ködlámpa, arra való. Akit pedig sűrű ködben zavar ez a kis fény, az jobb lesz, ha megáll szépen egy parkolóban.
2016. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg tejköd van, akkor menjen elöl hátul a ködlámpa. Előzni úgysem lehet, nem kell a másik seggébe mászni sem.

Kis ködben meg úgysem mész sokra a ködlámpával, a sima tompítottal látsz akkor a legjobban.

Én csak akkor tudom a hátsót bekapcsolni, ha az első már világít.

2016. aug. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!