Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ilyen sokára adnak...

Tényleg ilyen sokára adnak csak forgalmi vizsga időpontot?

Figyelt kérdés

A júniusban induló első tanfolyamra beiratkoztam, direkt rákérdeztem, hogy augusztus végéig be tudom-e majd fejezni, mert januárban végzek az egyetemmel és arra kell majd koncentrálnom (szakdolgozat + 3 hónapos szakmai gyakorlat, ami valószínűleg nem helyben lesz, így mellette nem lenne időm órákat venni). Azt mondták, hogy ha megy a vezetés, akkor végezni tudok, rajtam múlik. Ha azt mondták volna, hogy több idő kell hozzá, mert nyáron sok az embert, akkor máshogy alakítottam volna a dolgokat, nyáron megcsináltam volna a szakmai gyakorlatot és a kresz tanfolyamot, majd szeptembertől mentem volna vezetni.

Ma volt az első órám, mondtam az oktatónak, hogy gyakran szeretnék órákat venni és ha lehet, akkor augusztus végén vagy szeptember elején szeretnék vizsgázni, elmondtam neki az okát is. Erre azt mondta, hogy ha most kérne időpontot, akkor is csak szeptember közepére kapna, de most még nem mer kérni az első alkalom után, majd csak ha kimentünk a forgalomba és látja hogy ott is megy-e.

Tényleg csak ilyen sokára adnak időpontot? Ha pl. csak októberre kapnék vizsgaidőpontot, akkor ha augusztustól egészen októberig nem vezetnék sokat felejtenék?


2016. júl. 26. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

A diploma megszerzése az első... arra koncentálj.


Az legyen tökéletes, aztán mehetsz vezetni. Sokkal nyugodtabban fogsz a forgalomban résztvenni, és ez nagy előny.


ez olyan, mint az úszás, vagy a bringázás...ha van hozzá érzéked, nem felejtesz semmit.

2016. júl. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Elképzelhető, de biztosat nem lehet mondani.

Nyáron jelentősen megugrik a tanulók létszáma, ami amúgy sem kevés, manapság már a fiatalok között az a ritka, akinek 20-22 évesen még nincs jogosítványa, tehát tömeges a sorban állás az oktatóknál, a vizsgákon.

A nyár a szabadságolások évszakja, ez alól a vizsgabiztosok sem kivételek, nyár végére, ősz elejére kért vizsgákra kell a legtöbbet várni.

Abban igaza van az oktatódnak, hogy előbb látni szeretné, hogyan boldogulsz a forgalomban, nem lehet előre tudni mennyi gyakorlás után van értelme vizsgára menni, lehet az 30 óra, de lényegesen több is, mikorra kérjen időpontot.


Még a kötelezőnél jóval több, 60-80 óra vezetés is kevés, az oktató mellett a tanuló csak az alapismereteket szerez, vezetni már oktató nélkül fog megtanulni.

Két hónapos kihagyással beesni a forgalmi vizsgára, szinte biztos bukást jelent, ha nincs közlekedési rutinja.

A vizsgán a forgalmasabb csomópontoknál sokat jelent az, hogy tudja a tanuló, hogy ott mire kell külön figyelni, csak a kisebb kitérők ismeretlenek számára, de ott lényegesen kisebb a nyüzsgés.

2016. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így viszont nem tudom, hogy mitévő legyek. Nyáron direkt nem mentem el dolgozni sem, hogy rendesen tudjak koncentrálni a jogsira és meglegyen időben, ezt a nyarat erre akartam fordítani. Arra is gondoltam, hogy most abbahagynám a vezetést és ha meglesz a diploma akkor kezdek el vezetni, de utána dolgozni szeretnék már nem pedig a vezetésre szánni még hónapokat.


Esetleg hogyha augusztusban levezetem a kötelező 29 órát és utána 1-2 hetente egy nap veszek esténként 2 órát akkor is kijövök a gyakorlatból? Itthoni autón is gyakorolhatnék, csak azzal ugye nem mehetek jogsi nélkül forgalomba.

2016. júl. 26. 12:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Igencsak optimistán, vagy mondjuk úgy tájékozatlanul vágtál bele a jogsiszerzésbe. Nem ijesztgetés, de ha tanfolyam kezdetétől számítva fél év múlva kezedben a jogsi akkor szerencsésnek mondhatod magadat, soha nem buktál egyszer sem semmiből. A folyamatot fel lehet függeszteni, fejezd be előbb az egyetemet.
2016. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos inkább nevezném optimistának. Az autósiskola is biztatott, hogy idézzem "csak rajtam múlik, ha levezettem a 29 órát és úgy érzem, illetve látják készen állok mehetek is vizsgázni" - arról nem volt szó, hogy hónapokig kell várni időpontra. Persze nyilván nekik ez állt érdekükben.

Ismerősöktől is tájékozódtam, van egy barátom, aki elmondása szerint azért csinálta fél évig, mert 3 hónap szünetet tartott (szintén az egyetem miatt), plusz egyszer meg is bukott. Anyukám egyik barátnője már lassan egy éve csinálja, de borzasztóan béna, már a . vizsgán van túl, a legutolsón megállt a zebrán ráadásul nem tudott beparkolni se. A húgom tavaly nyáron kezdte és idén májusban szerezte meg, de neki hónapokat kellett várnia az oktatóra, mire lett nála szabad hely.

Ezek alapján és a neten található leírás alapján (ami szerint 3 hónap alatt megszerezhető) következettem arra optimistán, hogy a nyár simán elég lesz rá.

2016. júl. 26. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan elkezdheted a vezetést, az oktatóddal menet közben is lehet kalkulálni a vizsga mikéntjét.

Ha sokára kaptok időpontot, szét kell húzni a vezetés intenzitást, ami megdrágítja ugyan a tanfolyamot, de lesz haszna is.

Mire gondolok?

Nem szabad tétlenül várni hónapokat a vizsgára, de az megfontolandó, hogy a tanulás idejét húzzátok ki a vizsgáig, 2-3 hetes szüneteket beiktatva, de az aktív időszakban levezetsz 6-8-10 órát, ami 3-4-5 gyakorlás.

Igen, a szünetek után lesz majd olyan érzésed, hogy felejtettél, pedig nem, csak azt még nem tanultad meg, ami ennyi kihagyás után kiesik.

Írtad, hogy van a családban autó, amivel gyakorolhatsz, az jó lehet a lefulladásoktól mentes elindulások gyakorlására, esetleg kiegészítve a parkolásokkal (ahhoz az oktatód majd mond különböző támpontokat).

A vezetés gyakorlás, tanulás valóban fárasztó, főleg a szellemi fáradságot érzi a tanuló egy intenzív dupla órás gyakorlás után, de azt ki lehet pihenni, jó időbeosztással a vizsga félévében is lehet tanulni a vezetést.

A vezetés gyakorlati elfoglaltság, arra már nem kell lexikálisan tanulni (feltételezve, hogy a KRESZ-t tudod), ha képes vagy az idődet jól beosztani, nem érdemes halogatni, ha már elkezdted.

Van egy határidő, a sikeres KRESZ vizsga napjától 2 éven belül kell sikeres forgalmi vizsgát tenni - különben elévül a KRESZ vizsga is.

2016. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
NEkem pontoan 3 hónap volt a beíratkozástól a jogsi kezembe kerüléséig. Kresz vizsga után másnap már vezettem és majdnem minden nap! Budapesten! A vizsgaidőpontokba nem nagyon tud az oktató beleszólni az sajnos várakozós de engem az első héten lejentettek vizsgázni de ez áprilisban volt ilyenkor lehet, hogy valóban többet kell várni
2016. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Tavaly júliusban kezdtem, december első hetében volt a kezemben a jogsi. Nem hagytam ki,nem vártam,elsőre meglett a vizsga. Én is azt hittem,3, max 4 hónap lesz...
2016. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tele válasza:
Tudom már régi a kérdés,de én is leirom a történetem.Én 7hónapja vezetek.Az oktató 36.órától mondja,hogy kér időpontot 44nél járok és még mindig nem kért,minden alkalomra elfelejti, meg volt hogy visszamondta mert azt hitte lebetegedtem.Szerintetek ez direkt szórakozik velem?Mert szerintem igen.Az egész pénzlehúzás,kár hogy én nem kérhetek vizsga időpontot.Egyébként mifelénk állitólag kb 2 hétre rá adnak időpontot,de biztosra nem tudom mivel még nekem sincs.
2019. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok újra! Igen, régi kérdés, de így utólag le tudom írni én is a tapasztalataimat, ha esetleg valaki hasonló cipőben jár.

2016. június végén kezdtem el a tanfolyamot, a kreszvizsgán elsőre átmentem. Utána 10-12 órát levezettem egy balek oktatónál (akit a kérdésben is említettem), ő legalább 100 vezetési órát jósolt, mert az első alkalommal megmondta, hogy "nem megy ez nekem". Végül átmentem egy másik oktatóhoz, aki egyben az iskola tulajdonosa is volt, ő nagyon jó fej és rendes volt. Azt mondta, hogyha kér időpontot, akkor általában két hétre rá adnak, de előfordul, hogy valaki megbetegszik vagy lemondja a vizsgáját, ilyenkor bárki jelentkezhet a helyére. Végül 2016. szeptember 27-én, két plusz órát vége sikeresen levizsgáztam az első próbálkozásra (, majd januárban sikeresen leállamvizsgáztam :)) Szóval örülök, hogy nem adtam fel és nem hittem azoknak, akik szerint 3 hónap alatt lehetetlen megcsinálni.


Végül én mikor levezettem a kötelező órákat, akkor valaki épp lemondta, és emiatt a következő héten mehettem volna vizsgázni, de inkább még vettem két órát, és az azt követő héten vizsgáztam le egy reggeli órában. :)

2019. febr. 10. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!