Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tartalmaznia a 30óra...

Mit kell tartalmaznia a 30óra gyakorlati vezetésnek manapság?

Figyelt kérdés

én több mint 20 órát már levezettem a 3. óra óta már forgalmas utakon mentünk javarészt de viszont egyetlen óra kivételével csak városban.tudtommal kellene lennie még éjszakai vezetésnek,lakott területen kívülinek, talán autópályának is.én 30 óra után vizsgázni szeretnék.

baj az ha ezek kimaradnak? szerintem annyiból mindenképpen hogy így nincs meg a szükséges 580km.


2016. júl. 24. 15:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ezt találtam: 4 óra országúti vezetés amiből nekem 1 van meg.2 óra éjszakai amiből még semmi viszont össz 8 darab órám van hátra mire meglesz a kötelező.szóvá kéne tennem az oktatónál?
2016. júl. 24. 15:48
 2/13 anonim ***** válasza:

A vizsga nappal lesz a városban, inkább arra gyúrj!

Az éjszakai vezetés nem éjfélkor van, hanem a jogszabály szerint napnyugta után.


Olvasd el itt a 3. mellékletet:

[link]

2016. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nagyon jó csak véletlen sem a kérdésre válaszoltál.

nem szokás kimenni a városból? nem pesti vagyok pár perc alatt kiérnénk.így meg hogy legyen meg az 580 kilométer?

4 óra országút főleg egy kis autópályával simán 200+ km.


teljesen mindegy mikor van éjszakai vezetés de biztosan nem nappal valamikor délelött 11 és délután 2-3 között.ha igen akkor már túl vagyok rajta :)


a városban meg áruld már el hogyan lehet 580km-t megtenni 30 óra alatt?van kb 350 eddig.


kit érdekel hol van a vizsga.élesben lássam meg elöször friss jogsival a kezemben hogy milyen 100 130-al menni?

2016. júl. 24. 17:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Eleve 9 órának kellene lennie a tanpályán és max utána mehetnél forgalomba, nyílván a tanpályán egy óra alatt sokkal kevesebbet tudnál vezetnini mint városban, szóval a kilométer nem igazán kell hogy problémát okozzon. Nálunk se éjszakai, se autópályás vezetés nem volt, csak lakott területen kívüli (max 90km/h), de ha ennyire tudatos vagy, akkor ezt prezentáld az oktatód felé is.
2016. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem számolják ám pontosan azt az 580 km-t...

Éjszakai vezetés...? Én másfél éve vizsgáztam, előtte óráknál soha nem volt éjszakai vezetés.

Autópálya volt, oda vissza kb. 15 km. Ezt se veszik komolyan.


Nehogy azt hidd, hogy ezt ilyen pontosan betartják az oktatók.

2016. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi bedobom a témát aztán majd meglátjuk.csak nehogy az legyen a vége hogy azért vegyem a pótórát mert szóvá teszik a kilométer hiányt.gondolom azért valaki időnkétn nézi a kilométer óra állását amiből rögtön kiderül
2016. júl. 24. 20:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen a viszonyod az oktatóval. Ha amúgy se 100%-os, akkor számíts a pótórákra, de nem hiszem hogy a kilométer problémás lenne. Én is 24-25. órában vizsgáztam, a többi óra csak be lett írva, nyílván a kilométerek is, szóval nem egy nagy dolog.
2016. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"a városban meg áruld már el hogyan lehet 580km-t megtenni 30 óra alatt?"


Kis matek:

580:30=19,3333 Vagyis 19,33 km/h átlagsebességgel kell haladnod, hogy meglegyen az 580 km. Tovább gondolva: kb a nyugger biciklis sebességével, 2.-ban alapjáraton kell közlekedned. No persze ha az óra alatt csak ülsz az autóban amíg az oktató a dolgát intézi, akkor tényleg nem lesz meg.

:D

2016. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

oké köszi.hát jóban vagyunk szóval azzal nincs probléma.

de nekem is jobb ha nem csak beirva van valami hanem tényleg le is vezettem.ha ez a szabály akkor csak nem olyan betarthatatlan.


utolsó válaszoló: azért azt is számítsd bele hogy nem 30 hanem igazából 29 óra mert az utolsó már vizsga tehát nem mérhető bele.és hiába mész mert rengeteg a piros lámpa,körforgalom, átengedem a gyalogost,megállok a stop táblánál elengeddem akiket el kell stb forgalmi szituáció amikor egyhelyben állsz.és akkor még parkolni is kell mert nem úgy születünk hogy tudunk betolatni a legszűkebb parkolóhelyre is, és vizsgán kérik.

ráadásul ha vizsgautvonalat gyakorolsz az forgalmasabb helyen van.ami megint csak nem segít a helyzeten.

2016. júl. 25. 00:28
 10/13 anonim ***** válasza:

"és hiába mész mert rengeteg a piros lámpa,körforgalom, átengedem a gyalogost,megállok a stop táblánál elengeddem akiket el kell stb forgalmi szituáció amikor egyhelyben állsz"


No igen, de a többi időben 50-nel tekersz, szóval simán tartható a 19 km/h átlagsebesség!


A kérdésedre pedig itt minden választ meg kapsz, csak légy türelmes 5 percig!

[link]

2016. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!