Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson vagy pitbike?

Simson vagy pitbike?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni valamilyen váltós motort amit terepen használnék. De nem tudok dönteni mert nem egy olyan márkás pitbike-ról lenne szó, és nem tudom hogy esetleg találnék-e hozzá mindig alkatrészt. Simsonhoz rengeteg alkatrész van, és könnyű szerelni. 125cm3 pitbikeról lenne szó, 4 sebességes. Meg hát a simson nem terepre lett kitalálva. Ti mit választanátok?

2016. júl. 22. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább a pit. A Simson nem terepre van, és ugye jóval gyengébb, mind motorikusan mind a vázát tekintve is.
2016. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Simson nem való kimondottan terepre, földúton el lehet közlekedni vele, és a sárban is igen jól elmegy ha jó a gumi és nem ragad be a kerék, de a gépkönyve is leírja, hogy terepsport célokra alkalmatlan, még az Enduro is.
2016. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már tudom is miről van szó nem tudsz dönteni egy lom és egy motor mellett?? :D Ha az a 125-ös kis kínai lomról van szó és bizonyára arról akkor felejtsd el a terepet azzal :) Első ugratásnál összecsuklik a váz... az elektronikájáról nem is beszélve. Simsont ha jól megcsinálod beállítod akkor ezerszer jobban jársz mint azzal a szeméttel. Azt a pit-et ugyan úgy szerelned kéne csak annál ha elromlik valami akkor minden megy vele! Tanács: Kínait ne vegyél mert szar.
2016. júl. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Simsont megerősíted váz merevítővel ,hátulra mz teló kicsit vastagabb olajat raksz első telóba hogy keményebb legyen aztán mehetsz is ,de azért azzal se kell ugratni.
2016. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kxd 607-re gondoltam. Majd hétvégén megyek megnézni egy simot meg egy pitet, majd valószínűleg akkor fogok dönteni. Köszi a válaszokat!
2016. júl. 23. 21:35
 6/8 Technokol Rapid ***** válasza:
A #3,#4-es válaszolóra ne hallgass. Annyira nagyra van a Simsonjával pedig az is ugyanolyan szarkupac mint a pitbike. Mindkettő el fog romlani és mindkettő alkalmatlan nehezebb terepre. És gondolom nem egy sima földúton használnád. Ha csak Pitbike és Simson között lehetne választani én egyiket sem választanám, inkább tartogatnám a pénzemet valami szépre. Ha muszáj lenne választani csak azért választanám a pitbike-ot mert a kisebb tömegétől és méretétől és a nagyobb teljesítményétől adódóan nagyobb élvezet.
2016. júl. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Squid válasza:

Terepre egyiket se. Simson nem oda való a pit meg egy rakás szar. Volt mind a kettő/van. Pit mindegyik egy kínai szar alkatrészt nehéz hozzá kapni és kicserélni se biztos, hogy kibírod. Csak példának estem egyet a pittel leszakadt a jeladó forrasztani nem lehet normálisan másikat meg nem kapok hozzá vagyis mehetett a szemétbe. Összelehet tákolni de az annyit is ér. Ha rám hallgatsz spórolsz és veszel egy 125ös crosst, odafigyelsz az üzemóráira és jó lesz. Ha nagyon a kettő közül akarsz választani inkább simson persze attól függ, hogy milyen terepre de ahhoz minden városban kapsz alkatrész és az egészet megtudod csinálni otthon ha egy picit utána nézel.

De az én válaszom még mindig az hogy terepre egyiket se :/

2016. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy három éve volt egy srác, volt neki egy endurósított simsonja, és a hereállatja beakarta magyarázni, hogy az egy cross pályán verhetetlen. Addig-addig, mig mondtam neki, hogyha ennyire bízik benne, akkor adja ide, had menjek pár kört vele a pályán. Első kört még átvészelte, de már remegett az egész, hátsó kerék már rázott, az első feutóművet meg nem is említem. Na, a második körnél bátor voltam, és célba vettem az ugratót, már messziről húzni kellet neki, nem úgy gyorsít, mint az Aprilia, felhasítottam vele, nagyot ütött, aztán ereszkedtem szépen, amikor földet ért, első-hátsó keréknek annyi lett, az első teló sem élte túl, lábtartó csak a bal oldali maradt meg, a kipu leszakadt, a blokk kifelé fityegett a vázból, vázon lett egy "enyhe" hajlat, kicsit én is összetörtem magam. Ennyi a simson tereptörténete.


Gyűjts pénzt és vegyél egy Aprilia Pegaso 125-öt, tudod használni terepen is és aszfalton is.

2016. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!