Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nekikezdjek az "A korlátlan"...

Nekikezdjek az "A korlátlan" jogosítványnak?

Figyelt kérdés

Nemsokára betöltöm a 21. életévemet és szeretnék motort vezetni. Mivel a korlátlan jogsit nemsokára elkezdhetem, ezért úgy gondoltam, hogy nem szórakozok az "A1"-el és "A korlátozott"-al, hanem rögtön csinálom nagyra.

Kérdés, hogy nem-e túl nagy kihívás illetve meg lehet-e tanulni/szokni rögtön a nagy motort. Eddig még sohasem motoroztam, sőt biciklin is 10 éve ültem utoljára.

185 cm és 67 kg vagyok, nem kigyúrt, de nem is gyenge testalkatú. "B" kategóriára van jogsim.

Válaszokat előre is köszönöm.

Még 1 kérdés: Igaz, hogyha megbukok KRESZ-en, tanpályán vagy forgalmin akkor bukom a "B"-s jogsimat?


2010. ápr. 16. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
A Bs jogsid nem bukhatod el,kivéve ha kigyűlnek a jogsidon a pontok.
2010. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A-s jogsit csináld meg és kezdésnek vegyél egy kissebb, 4 ütemű ( !!! ) 250-es motort..
2010. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazából egy 125-ösre gondoltam, csak ha később nagyobbat szeretnék, azért akarom rögtön az A-t csinálni, hogy ne kelljen újra vizsgázni.

Csak az a kérdés hogy nem-e túl nehéz rögtön azzal kezdeni?

2010. ápr. 16. 19:37
 4/4 anonim válasza:

szerintem 250-es 4 ütemű tökéletes lenne... A korlátlant csinálj mindenféleképpen...


de ha nagyon parás vagy, 125ös kétütemű is jó... azért azok is tudnak meglepetést okozni.

Attól függ milyen stílust szeretsz...

Nekem kezdő mocim robogó, igaz 13 évesen, aztán 15 évesen ráültem egy 99-es Honda NSR 125-re... nah az nagyon jó megbízható kis motor.


Egyébként 250es 4T egyetértek az előttem szólóval...

2010. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!