Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A jogosítványnak van valami...

A jogosítványnak van valami felső korhatára, ami felett már nem lehet?

Figyelt kérdés
Vagy csak az a rutin visgálat a házi orvosnál és ha az azt mondja jó, akkor csókolom vezet az öreg tovább?
2010. jan. 17. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Így van. Akár 100 évesen is vezethetsz, ha élsz addig.
2010. jan. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát most volt ez a 84éves bácsika, amelyik szembe ment a pályán a forgalommal és meghalt, jó hát szegény, de basszus 84évesen hol alkalmas egy ember arra, hogy vezessen. Tessék. Elég sok idős embert ismerek, de ez nonszensz, hogy addig vezet, amíg a házidoki azt mondja menjen csak bácsika...
2010. jan. 17. 20:13
 3/6 anonim ***** válasza:
na de általánosságban megtiltani se lehetne ... sajnos a magyar átlagban hamar dementálódik, de azért nézz meg egy nyugati idős embert és nevetve vezet, csak nálunk divat ám, hogy már 60 évesen tulképpen haldoklik mindenki, nem értem én ezt ... persze amilyen az életmódunk, lehet h mégis értem, de akkor isegy a lényeg, ezt így általánosan megtiltani nem szabad, hogy mondjuk 80 évesen már nem lehet, de valami rutinvizsgához lehetne kötni valóban
2010. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elmegy orvoshoz és ha megengedi akkor mehet vezetni.Lehet ,hogy badarság amit mondani fogok ,de statisztikákat kellene figyelni ,hogy hány idős ember balesetezik és hány fiatal.

Mert van akinek még jók az érzékszervei és lövik neki.De azért arról a 40-50 éves vezetési rutinról sem szabadna megfeledkezni az idősek részéről.



Ki lehetne persze szűrni a nem alkalmasakat egy sima forgalmi vizsgával ha nem megy hát nem megy.:S

2010. jan. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

orvos dolga az egész.

bottal jár, majdnem elesik, ugy segitik be esetleg az autóba. biztos hogy nem lát tökéletesen. (az oldaltávolság igen kicsi amiket tart.) és érvényes jogsival rendelkezik néhány ember. (faluba is van ilyen. biztos máshol is)

2010. jan. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, hogy vannak a statisztikák, én csak hüledezni szoktam, hogy miket csinálnak, egy csomószor van olyan, hogy megyek, és már majd eldobom az agyam, hogy miket csinál, és mikor elmegyek mellette, akkor látom, hogy szódásszifon szemüveges bácsika vezet. Szerintem több olyan van, hogy ő ugyan kimarad, de sikerül neki megcsinálni a kalamajkát.
2010. jan. 17. 23:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!