Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók hátsórendszámtábláján...

Az autók hátsórendszámtábláján melyik plakett jelzi a környezetvédelmi besorolást? Felső vagy az alsó?

Figyelt kérdés
Nekem 2010 májusban volt műszakin az autóm, ekkor már az új előírások szerint vizsgáztattak, vagyis nem kaptam már zöldkártyát, helyette egy címkét. A plakett felül sárga, alul piros. Melyik a műszaki érvényesség, és melyik a környezetvédelmi?
2011. jan. 28. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
A szögletes matrica. Azt hiszem 6 vagy 8 szögű.
2011. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

[link]

2011. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves "Első" a link nem volt valamiért teljes..

Mi az,hogy nem lehet megköszönni a választ? Thx :)

Lehet az, hogy nem a kibocsájtást nézik,hanem a forgalmit és az alapján csinálják?Lehet így nekem is kék járna nem pedig piros. 1996-os F Astra.Néztem neten eladó 1999-est,neki is piros,sőt már 2001-es autót is láttam ami ilyen...miért a kisembert szivatják ezzel is???

2011. jan. 28. 12:03
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi Első,már megtudtam nyitni az oldalt.

Eddig nem is figyeltem hogy a műszakis keres,környezetis meg szögletes. :)

Szóval nekem nem teljesen kerek a történet.

2011. jan. 28. 12:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs szó szívatásról. A matrica színe egy környezetvédelmi besorolást mutat. Euro 1- Euro 6-ig. Ezen besorolás függ, hogy van-e benne katalizátor illetve lambda szonda és a az autó zajának a szintjétől is.
2011. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!