Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy kanyarnál, vissza kell...

Egy kanyarnál, vissza kell váltani hármas fokozatból kettesbe?

Figyelt kérdés
Tehát egy 90 fokos kanyarra értem, hogy ott szokás visszaváltani, vagy csak szimplán amíg kanyarodok nem kell gáz és úgy kellőképp lelassul a gépjármű?

2016. júl. 14. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez autófüggő. 1.3-as Suzymmal visszaváltok 2 be, még néha kanyar közben is. 2.0 Omegával lazán 4-be is beveszem.


Vizsgán vissza kell. Mert követelmény :/

2016. júl. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség, hogy csak azért visszaváltani, mert kanyar.

Akkor kell visszaváltani, ha a sebességet annyira le kell csökkenteni a kanyar bevételéhez, hogy ettől az adott sebességfokozatban már nagyon leesik a motor fordulatszáma, és rángatna, ha nem váltanál vissza.

De hogy ez a pont pontosan hol van, az az adott kanyartól és az adott kocsi sebességváltójának kivitelezésétől függ.

2016. júl. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jó hogy mondod nem tudtam, hogy vizsgán vissza kell :)

Köszi

2016. júl. 14. 19:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy hirtelen 90 fokos kanyarban azért szerintem mindenki visszavált, mert 3-asban nem tuti, hogy meglesz a megfelelő erő, hogy 20-al bekanyarodjon.


Itt azért érdemes 2-esben kanyarodni:

[link]



De pl itt én szinte mindig 3-asban kanyarodom, mert elég a sebesség és a fordulat hozzá:

Ez egy sokkal szabadabb ív:

[link]

2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!