Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem áll vissza a kormány...

Miért nem áll vissza a kormány? Kis kanyarnál ott marad ahol hagyom.

Figyelt kérdés

A problemam az lenne, hogy menet kozben a kormany mintha megszorulna ott ahol hagyom, nem mozog ossze-vissza konnyeden. Miutan megmozditom utana mar konnyen mozog, forgathatom amerre akarom konnyen, tehat a szervo mukodik, nincs vele problema, de ha pl egy kisebb kanyart akarok bevenni eleg ha picit arra tekerem a kormanyt es elengedem, mert ott marad, nem all vissza egyenesbe. Nagyobb kanyarnal mar visszafordul, csak az ilyen 2-3 cm-es forditasnal marad ugy mindket iranyban.

A kocsi torve nem volt, de tovabbi eloeletet mar nem tudom, kulfoldrol lett behozva, igy vettem.

Volvo xc60.

Erdeklodtem mar szervizektol, de vagy kormanymuvet vagy szervot mondanak, de mindkettonel mas jellegu hiba is lenne szerintem, mert amugy minden jo.


2016. máj. 14. 14:04
 1/3 Pandas74 ***** válasza:
72%
Mindket esetben igazuk is lehet....azert en korulneznek a kormanymechanikai reszeken is,es elvegeznem a zsirzast ahol erre van lehetoseg(zsirzogomb),ellenoriznem ,hogy nem szorul e valamelyik gombfej,csuklo.
2016. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
XC60-ban zsirzogomb?
2016. máj. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pandas74 ***** válasza:

Nem ismerem a tipust,nagy altalanosagban irtam.A kenetlen,szorulo,beragodott kormanymechanikai alkatreszek siman okozhatjak az emlitett jelenseget,foleg a fuggocsapszeges futomuvek eseteben a fuggocsap kenetlensege ,beragodasa eseten.

Persze lehet,a kormanymu,kormanyhidraulika problemaja is ahogy a szervizeek mondjak.

Mielott azonban kormanymu javitaban,csereben gondolkoznek elotte atneznem ,hogy okozhatja -e egyszerubben javithato problema.

2016. máj. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!