Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság miért olyan nehéz...

Manapság miért olyan nehéz fiatal autót magánszemélytől venni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy fiatal, 2010-2012 évjárat körüli középkategóriás autót. Ford Focus, Mondeo, Skoda Octavia, Volkswagen Jetta... valami ilyesmit, a lényeg, hogy megbízható, dinamikus és kényelmes autó legyen, mivel hosszú utakra kellene. Nem értem, az előző Focusunkat, ami 2005-ös, simán meg tudtuk venni magánszemélytől, rengeteg magánszemély hirdetett pár éve ilyen korú, kategóriájú autókat. De fiatalabbakat szinte már csak kereskedésben találni. Az új Focus, ami nem egy nagy autó, nem is drága, egyszerűen nem kapható magánszemélytől, mindenhol (még a szomszéd országokban is) csak kereskedések árulják. Ennyire nem vettek a válság idején magánszemélyek új autót? Ezek szinte mind agyonhajtott, visszatekergetett céges példányok lennének?
2016. jún. 20. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolj csak bele, elég kevés olyan magánszemély van, akinek lenne egy néhány éves autója, és máris el akarná adni. Ha pedig tényleg el akarja adni ennyi idő után, akkor nagy valószínűséggel nem érdekli, hogy minél magasabb összegért tudja eladni, vagyis új autó vásárlásánál egyszerűen beszámíttatja a kereskedőnél valami nevetséges áron. A rokonságomban is volt ilyen, egyik ismerősöm tavaly vett egy új autót, és a 4 éves Toyota Avensisét 1,8 millióért számították be, a kereskedés pedig 2,8-ért árulta utána.
2016. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vegyél idősebbet, nem értem sok ember ennyire elvakult, ami öreg az csak szar lehet ? Egy 2005 ös Focus még 10-15 évig bőven jó lehet, abból kell keresni egy megkíméltebb példányt és kész. Én 2001 es autót vettem hosszú utakra és teljesen alkalmas.
2019. dec. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!