Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok?

Milyen motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A probléma a következő: B-kategóriás jogsim van, de kocsira nincs pénzem, a BKV-ból meg piszkosul elegem van már. Az A-s jogsit megcsinálni nem lesz időm mostanság, mert két munkahelyem van, és így is szétszakadok. Az 50ccm-es kategória marad így, de az új robogók végsebessége jogszabály szerint max. 45km/h, ami szerintem életveszély (senki sem 50-nel megy városban, és sorban ki fognak előzni). A Simson alapvetően nagyon szimpatikus lenne, de a használt motortól félek (nem vagyok műszaki szakember, és nem szeretném, ha másnap szétesne alattam a járgány, amit "szuper jó állapotban" vettem meg). Ha valaki ért a témához, kérem szépen adjon tanácsot.
2010. ápr. 12. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha simóra rászánsz, 80-100 ezret, akkor az kivisz a világból. Az új mocik is gyárilag fojtottak, fojtás kivétele (bejáratás után) után már szépen tudják tartani a 70-80as tempót reálisan. (nem óra szerint.) Igazából akármit választasz, elkocogni jó. Új robogót nem érdemes venni. Kínaiból az új is szar, márkásabból meg qrvadrága fogalmazzunk úgy. Napi ingázásra egy pár éves (max 10) robogó, vagy egy simson jó. Hiába a simó öregebb, úgy van összerakva, hogy az ne rohadjon le. Persze ki lehet nyírni mindkettőt, de a sámson strapabíróbb. (Egy jó simson...)
2010. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A simsonnak jobb az úttartása mint egy robogónak. A robogóval simán kicsúszol egy kanyarban és bemehetsz a kocsi alá.

A simson strapabíró és ha tönkremegy akkor is olcsón javítható, a robogóhoz nagyon drága az alkatrész és pár évnél tovább nem bírják.

Nekem simóm van és még soha nem hagyott ott sehol pedig amikor megvettem akkor nagyon rossz állapotban volt de akkor is ment 60-at és mindig hazavitt, már azóta megjavítottam de el akarom adni mert nem motorozok már.

2010. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Elöttemlévő

Nagyon érthetsz a motorokhoz...

Egy nemtúl öreg márkás robogó sokkal megbízhatóbb mint 1 simson! És ez tény nem kérdés... Hiába vitatkozik itt mindenki... nemhiába olyan drágák... 65-70es utazóval elmászkálhatsz velük... Egy yamaha aerox vagy valami másféle... (inkább japán)

2010. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2010. ápr. 12. 20:29
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én Simsonom 80 ezerben van, de ebben benne van a teljes metálfény meg minden.

Soha semmi baja, jól megy, kényelmes, jó az úttartása.

Engem még soha nem hagyott ott sehol.

Igazából ha egyszer jól megcsináltatod akkor semmi baja nem lesz.

JA ÉS:

Eredeti német Isolator gyertyát bele az megtáltosítja :DD

És hidd el sokkal jobb a kátyús utakon mint egy robogó.

Az én telóm jó puha aztán én csak átsuhanok minden úthiba felett.

Robogón a teleszkóp bekoppanik aztán ütögeti a csuklódat :S

kvaszar :S

itt az én Simsonom:

[link]

2010. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Okés, de kérlek írjátok le, hogy pontosan mikre figyeljek egy Simson vásárlásánál. Orvos vagyok, nem gépészmérnök...
2010. ápr. 12. 21:03
 7/14 anonim ***** válasza:
Blokk ne csörögjön, az a lényeg. Ha a kuplungot behúzod, akkor se. Fékek jók legyenek, ne nagyon legyen benne 8-as, és egy nyomon fusson. Kormány ne akadjon, lehessen vele kéz nélkül menni, ne húzzon oldalra. Olyat ne vegyél, ami sokáig állt, mert azzal még meló van. Az ország melyik részén laksz amúgy? Esetleg tudnék segíteni, ha nem laksz nagyon messze...
2010. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszi szépen! Budapesten dolgozom, amúgy veszprémi vagyok. A motorvásárlás viszont inkább csak Bpest környékén jön szóba, mert ha a szüleim megtudják, abból égszakadás-földindulás lesz. (Lehet vigyorogni, de ez van.)
2010. ápr. 12. 21:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az nekem nagyon messze van. Én Nyíregyházi vagyok. Mutert már hozzászoktattam... :P Tudom ajánlani a www.simson.hu-t, nagyon segítőkészek a fórumlakók, érdemes beregisztrálni, rengeteg fontos információt megtalálsz itt. Van olyan cikk is, ami a simson vásárlásról szól, abban is rengeteg hasznos info van. Remélem tudtam segíteni!
2010. ápr. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

tegnap 20:28:

Van robogós ismerősöm és minden éveben 10ezreket költ javításra. Újat nem vesz mert a haverja 2 éves Apriliája már hullik szét.

A robogósok sokszor csodálkoznak hogy a simsont akár hogy gyepálják semmi baja sincs.

2010. ápr. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!