Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e46 chiptuning mi lehet a...

Bmw e46 chiptuning mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Van egy BMW 318 2.0 td-m, gyarilag 116 lovas 85 kw os. Egy hete elvittem "chiptuningra" de nem veszek eszre semmi valtozast. A szerelo elottem csinalt mindent, vegig lattam a diagrammot, vegulis a szugseges dolgokat emelte meg 20-30% kal mert aztmondta hogy igy nem lehet karos hatasa a motorra. Mikor hazajottem semmi valtozast nem ereztem, sot talan meg rosszabb lett ugyanis 1500as fordulatnal tolteni kellene a turbonak, de megsem lehet erezni hogy huz az auto csak 3000 felett. Azt mondta. a szerelo hogy lekell menni vele 200-250km-t es akkorra "tanulja meg" az auto a tuningot. Azota 100kmt mentem de nem nag a valtozas. Van ebbe valami? Lehetseges hogy jobb lesz? Ha nem akkor mi lehet ennek az oka?

2016. jún. 13. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami kóklerhez vihetted. Olyan nincs, hogy 200-250 kilométer alatt tanulja meg. Ahogy átírja az eepromot, onnantól tudnia kell. Igazából a befecskendezési nyomást és időt változtatja, illetve emel a turbónyomáson.

Normális műhelybe vidd el.

2016. jún. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen kilóméteres tanulás az automata váltóknál szokott lenni, de nem 200km. Egy manuálisnál kb ahogy rá van töltve a program onnantól érezni kell a különbséget, főleg egy 18d-ben.
2016. jún. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
akkor mi lehet a baj?
2016. jún. 14. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
rossz ember írta a chippet, jobb helyeken van legalább egy próbakör mielőtt véglegesítik a szoftvert.
2016. jún. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igazabol mar jobban megy, meg van benne a 200km, illetve a muszerfalon vilagitott a legzsak visszajelzo lampaja, mostmar az sem vilagit. Ilyenrol meg en sem hallottam hogy az auto megtanulja, de ezek szerint megis csak van, jobban megy az auto mint ment bar nem lett belole egy M3-as :)
2016. jún. 15. 15:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!