Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2literes autó jó lehet kezdésnek?

2literes autó jó lehet kezdésnek?

Figyelt kérdés

a kérdés adott.

2literes autó jó lehet-é kezdő jogsihoz?

báár már nem vagyok kezdő 1.8T-n tanultam, jópár ezer km-ert levezettem földúton. :)

1.8T után nem fog gyengének hatni?


17/f


2010. ápr. 11. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 1 litres Opel Corsán tanultam vezetni és első autónak egy 2 litres benzinest használtam. Szerintem nincs baj vele. Baromkodni minden autóval lehet, ez jellemtől és hozzáállástól függ. Max annyi, hogy erősebb autóval nagyobb a kísértés, de ez is hozzáállás dolog.


Ami előny: a pici Corsa után az első kereszteződéseknél igencsak megugrottam, amíg hozzászoktam az erejéhez. Váltásoknál az utasaim mind egyszerre biccentettek a fejükkel.:)) Jobban kiérződtek a kezdő kuplunghibák. Ez max. egy hétig tartott, szép fokozatosan hozzászoktam, majd amikor ismét visszaültem egy pici autóba, örömmel tapasztaltam, hogy annyira ráállt a lábam az erősebbre, hogy a kicsi lomha autóval képtelen voltam durvaságokat elkövetni.


Szóval ne parázz ezen, ugyanúgy hozzászoksz, mint bármilyen más autóhoz tennéd. De csak ésszel, amíg tapasztalatot gyűjtesz. Nagy sebességnél hatványozottan jelentkezik az autó tehetetlensége, kanyarokban, fékezéskor egyaránt. Város között 50-nel mindegy volt mit csinálok, kanyarodott, azonnal megállt, ha úgy volt szükség. De amikor egy teherautó szembeelőzött velem, első pillanatokban azt hittem, hogy lett valami a fékkel. Nagyon kezdtem keresni a kiutat a fák között.


Ha felelősségteljesen állsz hozzá, és figyelembe veszed, hogy az utasaid és a környezetedben levők élete bizonyos szinten a te kezedben is van, akkor már csak a pénztárcáddal kell mérlegre állítani.:)

2010. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

16 vok lasssan jogsi..

első autónak meg vw ventot akarok 1.9tdit..

90 vagy 110 Le 230-270nm el(nem tom pontosan)...

2010. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hogyha nem fogsz vele gyorsulgatni mint egy hülyegyerek, akkor nem nagy, sőt necces helyzetekbe jól jöhet az a plussz erő.

De ne legyél vele aszfaltbetyár, mert a másodperc tört része alatt egy árokban fogsz kikőtni és az még a jobbik eset.

2010. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

ha dízel, akkor tökéletes. ha benzin és nem vagy elég komoly, akkor inkább ne... én egy 1.4es astrával szoktam menni, de az is meg tud lepni néha így frissjogsisként, nemhogy egy 2.0ás tudna.


amúgy milyen autó? mert ha mondjuk valami egyterű, akkor nem vészes, ha viszont egy fiat punto HGT, akkor az tényleg sok.

2010. ápr. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor végülis ez lesz a tökéletes.

mint írtam már jópár éve rendszeresen vezetek forgalomtól elzárt területen 1.8T-vel, ott kiéltem már minden gyorsulgatós vágyat, inkább röhögök már a sztrítrészereken is... :D

szóval 2literes lesz, szívó, és volvo 5hengeres aut. 126Le, kb. 1,5t.

a kényelem szigete. :)

pénztárcát meg nem kell kímélni, vannak bizonyos igényeim amik alább nem adok. :)


üdv,

2010. ápr. 12. 16:42
 16/19 A kérdező kommentje:

ja, a tanulóautó 1.8T volt 160Le az is volvo, 1100kg, kis dicsekvésnek... :)

szóval mindenképpen visszalépés, de forgalomba az lehet tényleg kis túlzás lenne.

pedig meg volt a választás lehetősége, mégis a 2liter mellett döntöttem... (:

2010. ápr. 12. 16:45
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát ha a pénztárcád megteheti mért ne...:D Nekem Alfa Romeo Mito-m van,ami 1.4-es de nagyon szépen megy. Ha neked az a jó kocsi hogy minél nagyobb motor legyen benne hát akkor legyen :D De mire a te Volvód megeszik 100km-enként vagy 10 litert az én Mito-m megeszik 5.4litert. Első autónak mindíg az a választás ami 1000kg felett van széles kerekek (úttartás miatt) jó kormányozhatóság és kb 105-110LE.-s motorral felszerelve. Én 103LE.-s alfa 146-ossal tanultam meg vezetni:D;)
2010. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Te alfa fan :)

amúgy én is nagyon szeretem őket, a sok egyszínű sz.gép által rajzolt autók mellett, nagyon is szükség van az olasz eleganciára és stílusra.


amúgy nem-nem az a jó autó amelyikban nagy motor van, csak van egy alapszint ami alatt szerintem az egész az élvezet helyett szenvedéssé válik.

hmm. egy 2literes t.spark 3ajtós 147 bordó színben... nyamm-nyamm

2010. ápr. 13. 15:03
 19/19 anonim ***** válasza:
volvo az jó, nem fog arra csábítani, hogy száguldozz. a volvo a tipikus tudom, hogy jobb vagyok szinte mindenkinél, de nem fitogtatja, mert minek...
2010. ápr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!