Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Törött üveg moatt defektes...

Törött üveg moatt defektes lett a kerekem, esélyes, hogy a többi is leereszt?

Figyelt kérdés

Meló után jöttem haza és a ház előtti kereszteződésben szét törtek egy pezsgősüveget. A hátsó bal kerekem papílaposra engedett.... Pillanatok alatt.szóval autómentővel elvitettem szervízhez, az utcán nem akartam hagyni éjszakára a parkoló pedig murvás.. (a ház elöl vitettem el)

Kérjem meg a szerviet, hogy nézzék át a többi kereket is? Át tudják minden bizonyossággal nézni? Nincs pótkerék hozzá, de ezek uán fogok venni...

Nagyon hülye vagyok, hogy elvitettem?

Köszönöm a válaszokat?

24/L


2016. máj. 28. 01:49
 1/6 TR75 ***** válasza:

Szerintem lehet defektes a többi is, bár üvegszilánk által okozott defektekre az a jellemző, hogy gyorsan leenged a gumi, mert általában vágott és nem szúrt lyukat okoznak, szóval szerintem a többivel nem lesz gond, ha akkor nem engedett le. Igen, nyugodtan nézesd át a többi gumit is.

Szerintem nem volt hülyeség elvitetni, bár a defekt jellemzően házilag is orvosolható probléma (más kérdés, hogy nincs pótkerék; na meg a pótkerék is ideiglenes megoldás).

És igen, szerintem köszönöd a válaszokat ;-D

2016. máj. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az már rögtön helyben feltűnt volna, az üvegszillánk nem oylan mint egy szög vagy csavar, hogy bennmarad aztán szép lassan ereszt le. Ott ahogy átböki rögtön ki is nyomta volna, és leeresztett volna rögtön.
2016. máj. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szólhatsz nekik hogy nézzék át a többi kereket is mert az autót felemelve jobban szemügyre vehetők a kerekek, de 100%-os biztonsággal nem fogják tudni megmondani akkor sem, hogy történt e olyan sérülés mi rövid időn belül fajul odáig hogy ereszteni kezd a gumi. Pótkerék legyen, de ezt már te is belátod.
2016. máj. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Orvosolva lett, bár nem volt olcsó muri.

A többi kereken.nem találtak semmilyen nyomot, főképp a bal oldal érintett.. A bal hátsót lazán átvágta az üveg, cirka 5cmes "bezést" okozva... Remélem a bal első oké lesz.

Rendeltem már pótkereket, csak ki kell bíni, míg megérkezik. Ez a habos marhaság szerintem nemsokra jó.... Miért nem adnak rögtön kereket??

Köszi a válaszokat!

2016. máj. 28. 11:44
 5/6 A kérdező kommentje:

5cmes sebzést*

Nemntudok írni.

Még annyit kérdeznék, hogy van okom félni, hogy esetleg menet közben nekiáll az egyik kerekem engedni? Cseréltessem le mind a négyet? Megoldható végülis, csak diétára kell fognom magunkat..

2016. máj. 28. 11:49
 6/6 TR75 ***** válasza:

A pótkerék azért szokott kimaradni, hogy helyet spóroljanak a csomagtérben, vagy hogy a gázpalack elférjen benne.

Szerintem a többit ne cseréltesd, fölösleges (bár persze ha nagyon nagy a különbség a külsők kopottsága közt, akkor legalább az ellenkező oldali cseréje talán megfontolandó - de szerintem ezt a szerelők mondták volna)

A defektspray vágott defektre általában nem jó, szúrt (pontszerű) lyukat lehet vele tömíteni, amelyik a futófelületen van (ilyen célra a defektmegelőző folyadékok jobbak /pl. Slime/, kisebb vágást is javítanak).

2016. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!