Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mernétek kereskedésből...

Ti mernétek kereskedésből használt autót venni?

Figyelt kérdés
Kb. 3 milliót szánnánk a következő autónkra, szeretnénk egy megbízható, kevés km-es, fiatal autót venni (mondjuk max. 2010-es és max 100ezer km). A legtöbb autót azonban sajnos kereskedés hirdeti, amiről nagyon sok rosszat hallani, olvasni. Visszatekert km órák, meghamisított szervizkönyvek...stb. Már magunk is belefutottunk egy ilyenbe, 2,6 millióért hirdettek egy külföldről behozott autót, mikor személyesen megnéztük, akkor derült ki, hogy tele van sérülésekkel, a felszereltsége sem olyan, mint írták, ráadásul lekérdeztettük egy márkaszervizben az előéletét, kiderült, hogy tuti tekergetve volt a km óra (nem volt bizonyítható, de a szervizesek szerint is biztosan legalább duplája benne volt). Annyira kevés viszont a magánszemélyes hirdetés, ráadásul az sem biztonságos. Ti hogy és kitől vennétek autót?
2016. máj. 18. 10:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%

"Mivel kereskedő, pontosan tudja hogy ha drágábban adja mint az értéke akkor senki sem veszi meg"

Szerintem ugyanarról beszélünk:)

Odakerül hozzá egy leharcolt gép, tudja, hogy keveset ér. Ezért próbálja csalással jobb állapotúnak feltüntetni. Tehát egy jó állapotú áráért rádsóz egy szart. Vagy egy 3-5 évvel fiatalabb áráért rádsóz egy normálisnállapotú öregebbet. Kereskedő olcsón vesz drágán ad. Ebből él

2016. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

10-es vagyok.

A legfontosabbat elfelejtettem.

Én azokat kerülném legjobban, amit magánszemély hirdet, de a rendszámból is látszik, hogy kb 1-éve hozták be.

Ez általában azt jelenti, hogy jól beszivatták szegényt a nepperek, nem bírja már a sok szereltetést, ezért próbál szabadulni tőle!

2016. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Felejtős. Egyetlen ami még viszonylag okés, az oylan magánszeméyltől venni aki első tulaj.
2016. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Felmerül még 1 szempont. Milyen autót akartok. Fontos, hogy nagy/erős/presztizsértékű legyen?

Mert ha nem, akkor kb ennyiért már újat lehet venni. Én pl soha nem adnék 1,5 M-nál többet használt autóért, az biztos.

2016. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj hogy még az itt kapható legpocsékabb újautó a Lada Granta is 2.5 milliótól kezdődik. Aki 2 milkáért akar autót venni annak marad a használt. Akkor meg már mindegy mit vesz. Olyat vesz ami tetszik neki és amilyet kap.

De az igaz hogy az első tulajos autók 5 éves korig találhatók meg és azok még drágábbak mint 2.5 milka. Ha valakinek nem jó egy fapados új de pocsék autó az vehet első tulajos 5 milkás 5 éves használt autót is. De az első tulaj is átcseszhet ezzel az erővel.

Szóval nincs recept.

Aki teljesen tehetetlen féle ember annak is minimum le kellene kérdeznie az autó előéletét mert van erre telefonos alkalmazás az Autoszkóp ami az állami nyilvántartásból kérdezi le a korábbi óraállásokat me gmég pár dolgot:

[link]

2016. máj. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

Ha magyar, rendszám alapján lekerdezheted az adatbázisból.

Weltautonál garanciás használt Skodákat, VW, Seátokat vehetsz.

Egyébként vettem kereskedesbol 2.5M-ert Superbet, valós 100 ezer kilométerrel, 2011-ben. 2 év múlva megpróbáltam eladni 1.8-ért, senkit nem érdekelt, kilometert se hittek el, beadtam a kereskedés be 1.6-ért, ő rátett 400 ezret és 1 hét alatt eladta.

Amugy nagyon kiraly auto volt, de azert is sikerult jot venni, mert amikor hasznalt autot veszek egy adott tipus nem legolcsobb darabjait keresem, hanem a dragak kozul valasztok. mindig bejött.

2016. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
45%

" 2 év múlva megpróbáltam eladni 1.8-ért, senkit nem érdekelt, kilometert se hittek el, beadtam a kereskedés be 1.6-ért, ő rátett 400 ezret és 1 hét alatt eladta"


Valszeg megfiatalította a km órát meg a szokásos halandzsa hogy orvosé/vezérigazgatóé vót meg kitalált még pár dolgot hogy 5 perce szervizelték és újszerű.

2016. máj. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

140.000 kilométer volt benne, felesleges lett volna visszatekerni. Amúgy kek kh adatbázisból a minap lekérdeztem (mivel autót keresek, és 1-ért ugyanannyit kell fizetni, mint 2 kérdezésért, hát miért ne), nem lett visszatekerve, de azóta már belehajtottak még egyszer annyit.

Állapota valóban újszerű volt egyébként, végig márkaszervizbe hordtam, még 40 liter gázolaj is volt a tankba (biztos leszívta :D).

2016. máj. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!