Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor mi a baja a váltónak,...

Ilyenkor mi a baja a váltónak, és hogy javítják?

Figyelt kérdés

Pár hónapja cseréltek szimeringeket a váltómban, meg persze vele együtt olajat.Az egészet kiszedték, aztán mikor érte mentem, meglepődve tapasztaltam,hogy se hármas, se kettes fokozat nincs, nem veszi be.

Visszavittem, a szerelő aláfeküdt, durván 10 percig ügyködött alatta, majd kipróbáltam, és minden rendben ment.

Aztán idővel észrevettem,hogy az 1-esbe kicsit nehezebb megy be, de nem akartam meg időm sem volt visszavinni, jó volt úgy, csak lehetett volna jobb is.

Aztán volt pár "agresszív" váltás, rengetegszer elváltottam, 1-es helyett 3-ba, mert nem ment be és így tovább.

Mikor erőteljesen váltottam (mert mondjuk felbosszantott,hogy az istenért sem megy be) akkor volt alkalmanként,hogy kattant egyet, és különböző fokozatokat másképp vett be. (pl a hármast vaj könnyen a kettest nehezen, aztán ,máskor fordítva stbstb)

A napokban meg az egyest nehéz betenni, a tolatás, és a kettes pedig megszűnt létezni.

A héten viszem is vissza, de nagyon remélem,hogy nincs baja a váltónak.Ők azt mondták,hogy hibátlan, a korábbi olajfolyás ellenére sem okoztak kárt a csapágyak, szóval bízom benne,hogy az aláfekszik, és állítgat módszer megint jó lesz.


Bár nem tartom lényegesnek, de egy 6N Poloról van szó,gyengébbek kedvéért manuális váltóval (csak tudom,hogy ez lesz az első kérdés)


Minden tipp,ötlet segítő válaszért hálás lennék, hogy mi lehet most a gond.


2016. máj. 8. 09:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Áh, el is felejtettem, nem lehet kötekedni, akkor most nincs válasz.
2016. máj. 8. 12:51
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert mit lehet erre írni, ha szerelő szerint nincs gond, vagy a szerelő nem az igazi és vidd máshoz vagy higgy neki. Ő látta mi a helyzet.
2016. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!