Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehet ilyenkor a rendőr?

Mit tehet ilyenkor a rendőr?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy 125 ccm-es robogóval mászkálok ami 50esként van regisztrálva, és elkap a rendőr, akkor mit tehet? Elveheti a jogsimat(B)? Mennyire büntethet?

2016. ápr. 29. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
ahány rendőr annyi féle. de leginkább a lóvét várja sztem
2016. ápr. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Hát ugye először is leszállít róla, mert nincs a robogónak érvényes papírja, azon haza már nem mehetsz. Hagyhatod az út szélén.

Aztán bevisznek, és vesznek fel jegyzőkönyvet gondolom, biztosítási csalás, okirathamisítás stb. megalapozott gyanúja stb. ügyében. Aztán majd a bíró eldönti, mibe fáj ez neked. Pár százezer forintra készülj minimum, de próbaidő is lehet a dologból.

2016. ápr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
49%
Ugyanez volt nekem is, kb. 5-6 éve, kivéve, hogy nem volt jogsim. 180 ezerre büntettek meg, a motorhoz nem értettek egyáltalán, azt mondták: "ez nem ötvenes, ez ötszázas" (egyik a másiknak) a másik meg, "nem, az nem így néz ki" szóval végül ebből nem csináltak problémát, de 1 évig még jogsit sem tehettem le utána, és ráadásul a 180 amit befizettettek velem az pont jogsira volt eltéve.. Azóta sincs :D.
2016. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan a kedve okirathamisitás.
2016. ápr. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13%

Az okirat hamisítás szerintem nem áll meg.

Az 50-esek sehol nincsenek regisztrálva, így nincs mit hamisítani. Adásvételi van hozzá, akkor max az eladót lehet kérdőre vonni, mert átvert.


A rendőr nem tudom miért ne nyúlhatna a motorhoz? Felvesz egy jegyzőkönyvet, alváz és motorszámmal, berendel KMP vizsgára ott meg úgy is bukta van. Akkor az összes erre vonatkozó közigazgatási hülyeséget rád verik, plusz engedély nélküli vezetés ami némi lóvé és pár pont.


Ha kiderül, hogy a motor ráadásul lopott is ... :D


Van aki nem foglalkozik ezzel,viszont ha valami perverzet fogsz ki aki mindenáron meg akar fingatni, akkor igen sokba fog kerülni.

2016. ápr. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BiTOPro97 ***** válasza:
0%

Sima jogosulatlan használat.

Ez olyan, mintha autóval jogosítvány és még mondjuk motoros kresz vizsgád sem - sőt semmielyen - így tudás nélkül okozol balesetet, meg bírságolnak ~300 ezerre, hogy nem volt jogsíd, de ennyhitő körülmény, hogy nem ismerted a KRESZ-t. A törvény nem ismerete nem mentesít a bűntetés alól. De ha nincs jogosítványos, nem essel a KRESZ hatálya alá.


Amúgy 5-10 ezer Forint volt pár éve, max., husz ezer - de abból inkább már visszaadtak havernak 10 ezer Forintot a rendörők.


Én meg simmán tavaly legalizáltam a 125-öst, nem is volt regisztrálva, mivel motor volt. Mi ez, hogy robogó, a 125-ös is robogó. Simma papírja van, adás-vételi és kész. Jo meg az a pár papír, amit nem is te tőltesz ki.


Akit ezért megbűntettek elfelejtett eltenni egy 10 ezer Forintoost, és azt személyibe tenni.

2016. ápr. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
38%
Okirathamisítás mindenképp lehet belőle, ugyan is ccm- től függetlenül kötelező felelősség biztosítást kell rá kötni...tehát a szerzőskötéskor meg lettek hamisítva az adatok.....Gyári motornál, ha Te vagy az első tuladonos egyértelmű a tényállás...viszont ha használtan vetted és Neked már 50-esként adták el...Te meg ugye nem vagy szerelő..akkor az eladó a hunyó...és ilyenkor jön az, hogy Ő rád akarja kenni, hogy Te mondtad Neki, hogy 50-nek tüntesse fel az adás-vételin....na ilyenkor mind2 meg lesztek vádolva....szerintem olcsóbb ha 30.000 -ért leteszed a B1-et...azzal 150 ccm-ig vezethetsz..
2016. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!