Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, helyes kormányf...

Mit gondoltok, helyes kormányfogást egy érzetre előnyösebbre cserélni?

Figyelt kérdés

Hali,


kezdő vagyok,és úgy vettem észre ha nem két oldalt "rendesen" fogom,hanem alul akkor precízebben tudom tartani,és finomabb mozdulatokat tudok tenni.

Illene a "rendesre" áttérni ,vagy szerintetek maradhat ez is?

Mert valahogy egyrészt ezt kényelmesebbnek és biztosabbnak érzem.


2016. máj. 5. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ezt a "helyes" kormányfogást a legtöbb vezető utoljára a vizsgán alkalmazza vagy esetleg még pár hónapig az elején, aztán mindenki megtalálja azt a fogást, ami neki az adott típuson kényelmesnek, biztonságosnak érződik.
2016. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha a "helyes kormányfogással" nem tudod kellően precízen és pontosan irányítani az autót akkor beszélj az oktatóddal erről.

Majd ha azzal megy, és levizsgáztál utána kezdj agyalni ilyeneken

2016. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Vizsga után úgy fogod ahogy akarod!
2016. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Utcán nem kell olyan rettenetesen "precízen" irányítani az autót, nem ezért érdemes "rendesen" fogni a kormányt, hanem azért mert ha valamit hirtelen ki kell kerülnöd, úgy tudsz a leggyorsabban a legnagyobbat mozdítani a kormányon, majd onnan vissza ha rendesen fogod (9 és 3 óra). Értem?
2016. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az autóversenyzők fogják 2 kézzel 10 óra 10-nél a kormányt, utcán úgy fogod ahogy akarod. Mondjuk driftelésnél érdemes 1 kézzel mert, ha két kézzel akarod összeakadnak a kezeid.
2016. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 szántóvető ***** válasza:
ennek elsőkerék defektnél lehet jelentősége főleg szervó nélküli autónál.más kérdés hogy ilyet elég ritkán kap az emberfia.szóval részemről úgy fogod ahogy akarod,én áldásom adom rá.
2016. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézem, hogy drift közben hogy tekered ki a kormányt ütközéstől ütközésig 1 kézzel, amikor irányt váltasz. Driftben amikor lehet, 2 kézzel kell fogni a kormányt, ahogy autóversenyzés során is.


Azt már hallottam, hogy ha alul fogod, az valamivel biztonságosabb a légzsák miatt.

Én ritkán alul fogom, amúgy meg 10-10 óránál, de van, hogy csak bal kézzel fogom.

2016. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Azért azt megnézem, hogy drift közben hogy tekered ki a kormányt ütközéstől ütközésig 1 kézzel, amikor irányt váltasz. "


Nézd csak meg youtube-on. Két kézzel nem is tudnák megcsinálni. Ennyit a nagy precíz két kezes megoldásról.

A kérdezőnek meg: amíg levizsgázol, addig úgy fogd ahogy az oktató mondja. Utána mehet ahogy jól esik. De azért ne szokjál rá erre a ma divatos "két újjal fogom a kormányt és úgy kormányzok" stílusra, mert ez a másik rossz véglet. Ha egy kézzel is fogod, akkor fogd meg rendesen.

2016. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, amíg csak krúzolsz a városban és villantod a verdát a csajoknak, addig foghatod egy ujjal is ahol akarod.


Azonban amikor majd a kalapos skodás vagy az izomagyú béemvés nem adja meg az elsőbbséget vagy rádhúz mert nem vesz észre sávváltáskor, esetleg eléd ugrik valaki vagy defektet kapsz és hirtelen korrigálnod kell, na akkor megnézem mit produkálsz egykézzel alul tartott kormánnyal.


Ez ugyanolyan, mint a biztonsági öv: Az idő 99,999%-ában felesleges, viszont amikor szükséged lesz rá, akkor nincs idő előtte szöszmötölni.

2016. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vezetéstechnikai oktatók a 9-3 órás fogást ajánlják. Én is ezt használom főúton és városban. Dugóban meg lassú tempó mellett viszont össze-vissza, ahogy éppen kényelmes.
2016. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!