Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionozásnál a 3. héten...

Kamionozásnál a 3. héten lehet 24 órás csökkentett pihenőt tartani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy csak az 1. heti pihenő lehet csökkentett, azaz 24, a 2. 3. hetinek minimum 45 órának kell lenni és a 3. hétig vissza kell pótolni azt a maradék 21 órát. Az irányítóm szerint lehet a 3. héten is 24-est tartani (mivel 3 hétre megyek ki, és a pótolandót majd otthon töltöm), de apám öreg kamionosként meg azt mondja, hogy a 3. -nak is 45 órának kell lenni. Most akkor mi az igazság?

2016. máj. 5. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Jól írod. Én is 3 hetes ciklusban dolgozom, és 24, 45, 24 - ben csináljuk. Ezt a 3. heti kompenzációt kevesen tartják, lesz ami lesz alapon, aztán vagy büntetnek vagy nem.
2016. máj. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Kétszer egymás után nem lehet csökkentett pihenő.Tehát az első lehet csökkentett , de a következőnek normálisnak (45) kell lenni. Az jól van hogy a harmadik hétig vissza kell pótolni. De olyan hogy 24 óra pihenő az ég világon nem lesz. Mert ha megállsz szombaton bármikor és hétfőn indulsz az már több mint 24 óra.
2016. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

"Mert ha megállsz szombaton bármikor és hétfőn indulsz az már több mint 24 óra."


És ha én megállok szombaton 14.00. - kor és elindulok vasárnap 14.00. - kor, az hány óra?

2016. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%

Majd nézz utána hogy egy héten hány napot vezethetsz.

A hetedik nap nem lehet.

2016. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
47%

Bélana! A leírásod téves, ilyen nincs az 561-ben meghatározva, hogy hány napot vezethetsz!

Olyan meg pláne nincs, hogy a hetedik nap nem lehet.

Világos a leírás: 6*24 óra áll a rendelkezésedre, hogy megkezdjed a következő heti pihenődet.

Vagyis hétfőn reggel 6-kor kezdek, vasárnap reggel 5.58-kor megkezdem a pihenőt. Így mind a 7 napon vezethetek.

2016. máj. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát én csütörtökön kezdtem, de szombat-vasárnap vettem ki a pihenőket, és a 3. hét végén kell pótolni szóval nekem akkor 3 hét múlva péntekig kellene bepótolni azt a 21 órát, mi van ha szombaton kezdtem volna? Akkor inkább előbb hazahoznak csak ne álljak ott 3 napig (66 óra) ? Vagy hogy megy ez... Mert pótlás helyett újabb csökkentés háát. És ráadásul amikor hazahoztak még itt mindenféle idióta belföldes melóval bíztak meg és nem mondták biztosra mikor mehetek haza, mi van ha belecsúsztam volna a csütörtökbe? Akkor már 72 órát kellett volna állnom vagy mi? :D


Nem tudom miért kell amúgy ezt a hülyeséget csinálni, miért nem lehet 24 óra után egy 45 öst és utána egy 66 ost? Ebbe a sok variálásba ha valami gixxer beleüt akkor nagy gondok lennének...

2016. máj. 5. 11:30
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

"Majd nézz utána hogy egy héten hány napot vezethetsz.

A hetedik nap nem lehet."


Marhaság, 6 x 24 órát mehetsz, ha akkor kiveszel egy heti pihenőt, mehetsz is tovább, ha ez vasárnapra esik, akkor is.

2016. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

A válasz nem ilyen egyszerű, kérdező!


A visszapótlást a harmadik hét vége előtt kell megkezdeni.

Vagyis: kezdtél csütörtökön, szombat-vasárnap pihentél. Itt feltételezem, hogy megvolt a 45 óra. Azonban az sem mindegy, hogy mikor indultál, mert ha csak hétfőn, akkor az a 45-ös pihenő számítható bármelyik héthez, de mindkettőhöz nem!


Így aztán, ha neked éppen úgy jön ki, hogy a harmadik héten mondjuk szerdán kell egy pihenő, akkor ott csinálsz egy 24-est, és a hét vége előtt megkezded a 45-öst.

Persze mindeközben a többi pihenőnek is meg kell lennie.


A hozzáadott plusz órák pedig a csökkentésnek megfelelően történnek.

2016. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Még jó, hogy a korrekt választ lepontozza valami "okos".

Gondolok itt az 5-ös válaszomra!


"A heti pihenőidőnek az előző, heti pihenőidő végétől számított hat, 24 órás időszak végéig meg kell kezdődnie."

Szó szerint idézve az 561-ből.

2016. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha most már a kérdező nem ért semmit , azon nem kell csodálkozni. De azt hogy olyan sofőrök vannak akik maguk alatt vágják a fát , ebből ne tanulj meg semmit. Itt amiket le írkálnak meg idézgetnek , az arra jó hogy soha ne legyél itthon. Azt tudom , én úgy számolom az időmet hogy ha sűrűbben nem is de minden második hét végén itthon vagyok. És nem a tachográf pihen 45-öt , hanem én. Amit itt írnak az olyan mintha mindegyik menetirányító lenne. Az utolsó percig kihasználni a sofőrt, csak hajtani és hajtani.
2016. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!