Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell benzines autót...

Hogyan kell benzines autót elindítani?

Figyelt kérdés

Pár hete szereztem meg a jogosítványomat, dízeles autón tanultam meg vezetni, az jól ment. Nekünk benzines van és nem tudok vele elindulni.

Az első alkalomkor amikor beleültem, egyszer fulladtam le de minden rendben volt.

Második alkalommal amikor beültem vezetni kb. hatodjára sikerült elindulnom ráadásul akkor olyan emberrel ültem benne aki elég türelmetlen és ideges természetű.

Azóta nem igazán tudok vele elindulni.

Konkrétan a probléma:

Amikor benyomom a kuplungot lassan engedem fel és közben egy kis gázt adok az autó mindig lefullad és rázkódik. Amikor kb. hatodjára sikerül elindítani akkor meg meglódulni...de inkább a lefulladós rázkódós a jellemző.

Több oka van ami miatt ilyen nehezen megy. Egyrészt, nem ehhez (benzineshez) vagyok szokva. Másrészt pszichésen negatív irányba hatottak rám a 2. alkalommal ahogy autóba ültem (fent már írtam)... azóta félve ülök autóba, bárki is az aki ott van mellettem. Harmadrészt... na ez az amit nem tudok ezért kérek itt segítséget. Én úgy gondolom ez a 2 megemlített ok kevés ahhoz hogy rengeteg próbálkozás kell ahhoz hogy el tudjak indulni vele. Mert persze előfordul kezdőknél hogy lefullad az ember de az, hogy ilyen sokszor kell próbálkozni egymás után, hogy elinduljak, ez már gyanús. Mit csinálok rosszul? Mit kéne tennem?

Várom a válaszokat!


2016. máj. 2. 17:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon tetszenek az ötleteitek.

22:32 (utolsó)

Ettől nem lesz valami baja az autónak műszakilag?

2016. máj. 3. 12:01
 12/14 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz valami baja az autónak műszakilag? - nem lesz, csak ne padlozd le, a fordulatszammero a pirosig lehetoleg ne menjen ki ;)
2016. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 szotyi41 ***** válasza:
71%
Először nyomd a gázt tartsd meg az elinduláshoz szükséges fordulatszámon és mikor egyenletes lassan engedd a tengelykapcsolót. Idővel csak azt veszed észre hogy egyszerre csinálod mert annyira jól érzed a pontot, ne erőltesd az egyszerre engedést jön az idővel :P
2017. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta belejönni az elindulásba?
2017. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!