Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell benzines autót...

Hogyan kell benzines autót elindítani?

Figyelt kérdés

Pár hete szereztem meg a jogosítványomat, dízeles autón tanultam meg vezetni, az jól ment. Nekünk benzines van és nem tudok vele elindulni.

Az első alkalomkor amikor beleültem, egyszer fulladtam le de minden rendben volt.

Második alkalommal amikor beültem vezetni kb. hatodjára sikerült elindulnom ráadásul akkor olyan emberrel ültem benne aki elég türelmetlen és ideges természetű.

Azóta nem igazán tudok vele elindulni.

Konkrétan a probléma:

Amikor benyomom a kuplungot lassan engedem fel és közben egy kis gázt adok az autó mindig lefullad és rázkódik. Amikor kb. hatodjára sikerül elindítani akkor meg meglódulni...de inkább a lefulladós rázkódós a jellemző.

Több oka van ami miatt ilyen nehezen megy. Egyrészt, nem ehhez (benzineshez) vagyok szokva. Másrészt pszichésen negatív irányba hatottak rám a 2. alkalommal ahogy autóba ültem (fent már írtam)... azóta félve ülök autóba, bárki is az aki ott van mellettem. Harmadrészt... na ez az amit nem tudok ezért kérek itt segítséget. Én úgy gondolom ez a 2 megemlített ok kevés ahhoz hogy rengeteg próbálkozás kell ahhoz hogy el tudjak indulni vele. Mert persze előfordul kezdőknél hogy lefullad az ember de az, hogy ilyen sokszor kell próbálkozni egymás után, hogy elinduljak, ez már gyanús. Mit csinálok rosszul? Mit kéne tennem?

Várom a válaszokat!


2016. máj. 2. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Adj több gázt.
2016. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De ha meg több gázt adok meglódulok. Próbáltam több gázt adni de nem segített. :/
2016. máj. 2. 17:58
 3/14 anonim ***** válasza:
Kicsit több gázt adj, a kuplungot pedig úgy csúsztasd, hogy amikor az autó elindul, akkor azon a ponton megállítod egy pillanatra a lában és még lassabban engeded fel. Amikor érzed, hogy már megfelelő a sebesség felengeded a kuplungot, és a gázzal adagolod a kocsit.
2016. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen típusú autó? Vannak autók, amikkel nekem is nehéz elindulni, mert egyszerűen olyan a gázpedáljuk, hogy nehéz velük szépen elindulni.
2016. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ford fiesta. (egyébként köszönöm az eddigi válaszokat!! :)
2016. máj. 2. 18:02
 6/14 anonim válasza:
Gyakorolni kell, ennyi az egész. Benzinen tanultam, de dízelt vezetek, fél év alatt átszoktam a dízelre, és alig tudtam benzinessel elindulni. El kell kérni a kocsit és gyakorolni, játszani kicsit a kuplunggal és a gázzal. Ha egyszer ráérzel akkor már nem okoz problémát.
2016. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Tudsz gyakorolni, a gázpedált tartsd meg bizonyos fordulatokon. Aztán ha megy, akkor annyi gázt kell adnod, hogy egy 1000-1200-ra felmenjen a fordulat, és felengeded mellé a kuplungot. Ha gyorsabban akarsz elindulni, akkor nagyobb gázt adsz, és jobban kiengeded a kuplungot.

Az is egy jó megoldás lehet, hogy ki mész egy nem forgalmas útra, utcára, és gyakorlod az elindulást. Elindulsz, utána egyből megállsz, és gyakorolsz, amíg nem megy jól.

2016. máj. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Minden autón így csináld, dízelesen is:


Beülsz az autóba, egyedül mikor otthon vagy, és ki vagy pihenve, nem vagy ideges. Beindítod, beteszed 1-be, és elkezded gyakorolni, hogy hol van a kuplung fogáspontja. Először nagyon lassan engeded a kuplungot, mikor eléred, hamar visszanyomod, és ezt megismétled többször, hogy a lábad szokja meg, hogy hol van a fogáspont. Mikor úgy érzed, hogy megvan, akkor jöhet az indulás. Felengeded a kuplungot fogáspontig, és abban a pillanatban ahogy eléred a fogáspontot, adsz egy pici gázt, vagy többet, mindegy. A kuplungot tartod 2-3 másodpercig fogásponton, utána lassan felengeded teljesen. Ezután jöhet a nagyobb gáz, hogy kigyorsíts. Ezt megismétled 100x. Menni fog :)

2016. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kicsit finomabban a kuplunggal. :)
2016. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ma 20:07 szerintem gyonyoruen leirta, meg annyit tennek hozza, hogy ugyanezt eljatszod a gazpedallal, termeszetesen uresben, kezifek behuz, bal labad a feken, meg veletlenul se induljon meg a kocsi es ugyanugy finomkodva megtanitod a jobb labad, hogy mekkora nyomasra hogyan reagal az auto, csak hallgasd a hangjat, figyeld a ford.szammerot es jatszadozz. Ha a kuplunggal is kijaszottad magad, akkor a kettot egyutt gyakorold. Nyugi, idovel menni fog!
2016. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!