Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baleset! Hogyan legyek túl rajta?

Zoltán Péter Sándor kérdése:

Baleset! Hogyan legyek túl rajta?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma Győrben balesetet szenvedtem. Sajnos az én hibámból, de kezdem az elejéről. Már vagy 4 éve vezetek és eddig még balestem nem volt. Viszont ma ezt a szüzességemet is elvesztettem és baleseteztem. Az én hibámból történt, mert egy alárendelet úton nem engedtem el a védett úton közlekedőt. Elég szar helyen volt a tábla, én sem voltam a legfrissebb, de észre kellett volna vennem. A másik féllel szerencsére megallapodtunk, így rendőrt sem kellett hívni. (Nagyon rendes volt, pedig nagyon összetört az autója. Valami tipp, hogy hogyan dolgozzam fel? Feleség már túl vagyok, nem sokat segített...:( Köszönöm szépen a válaszokat!

2016. ápr. 30. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2-3 sör, nyugodt környezet, és aludd ki magad. Holnap másképp fogod látni a helyzetet nyugodtan és kipihenten.
2016. ápr. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vezess minél többet, hogy visszanyerd az önbizalmad. Egy ideig valószínűleg félni fogsz hogy megint megtörténik. Közlekedj fokozott óvatossággal, mintha most kaptad volna a jogsit.
2016. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami történt, megtörtént nem tudsz változtatni rajta. Gondolj arra, hogy senki nem sérült meg, az autót meg lehet javítani, nem történt semmi jóvátehetetlen. Jó lecke volt, máskor figyelj jobban.


Vond le a tanulságokat és lépj tovább, vezess sokat, ne alakuljanak ki gátlásaid.

2016. ápr. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a bátorító szavakat!:)
2016. ápr. 30. 12:24
 5/11 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Mivel ma történt a dolog, így elég friss az élmény, így nem várhatod el magadtól, hogy egy legyintéssel pár óra múlva túllépj rajta, főleg, hogy az első eset.


A lényeg az, hogy ezt ne kudarcnak éld meg, hanem tapasztalatnak amiből tanulsz a jövőben.


Sajnos sok embernél tapasztalom, hogyha ilyen helyzetbe kerül, akkor örökre elmegy a kedve a vezetéstől, van akinek még ennyi sem kell hozzá, elég egy apró kudarc a vezetés során.


Szóval fel a fejjel, ez van, ezen már nem tudsz változtatni, max levonod a tanúságot, meg legalább megtanultál betétlapozni, lehet ez nevetségesen hangzik, de ilyen tapasztalat is kell!

2016. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Én 30 éve vezetek, ha a KRESZ szerint vezettem volna mindig is, az elsőbbségeimet figyelembe véve, akkor már régen egy urnában lennék, egy koszorúval.

Rengetegen nem veszik észre, meg nem logikusak a KRESZ táblák sem, szóval nem csak Te vagy a hunyó szerintem.

Aki ebben az országban maximálisan számít a közlekedésben résztvevőre, az megunta az életét.

2016. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg, hogy vezess. Most ne legyen az, hogy akkor jó leteszem a kocsit 2 hétre és átgondolom. Ma már ne vezess, de holnaptól menjem minden ahogy szokott, és akkor nem lesz gond.
2016. ápr. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 30. 15:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Idővel jobb elsz de tényleg. Ahogy minden rossz emléknél az idő szpen segít rajt.
2016. ápr. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Gondolj arra, hogy mennyivel rosszabbul is végződhetett volna. Jó, a kocsik javításra szorulnak, ez tény, de azok csak tárgyak. Pótolható tárgyak.
2016. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!