Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meghúztam egy kocsit, milyen...

Meghúztam egy kocsit, milyen bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Parkolás közben meghúztam egy kocsit, a festék látszott rajta, a saját kocsimon jól látható a sérülés és szerintem szemtanúja is volt az esetnek,de megijedtem és ott hagytam. Ha esetleg rendőrségre megy a tulaja a sérült autónak, abból milyen bajom lehet (jogilag minek minősül), vagy nem is foglalkozik vele a rendőrség?

2016. ápr. 7. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha feljelentenek és volt szemtanú, esetleg kamera, akkor bizony megütheted a bokád, az más kérdés, hogy egy sz*rházi bunkó vagy, remélem te is jársz így.
2016. ápr. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
tehát tönkretetted egy autó fényezését és elsunnyogtál. a sündörség ,ha feljelentenek ,kénytelen vele foglalkozni,ha nem vett kamera és szemtanú sem tanúskodik nem valószínű ,hogy megtalálnak de attól függetlenül egy patkány vagy. az én autómat is húzták már meg így ,sajnos mint tudjuk országunk nyomozó hatóságai mindent megtesznek csak a dolgukat nem végzik így nekem is csak a kár maradt.
2016. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Remélem megtalál a tulaj, jó nagy darab állat, és ugy megbaxxa a kis szádat te kancsó, hogy többet nem ülsz volán mögé. Ha már kárt okozol annyi legyen benned, h nem hajtassz el pajtás.
2016. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen tisztában vagyok vele, hogy ocsmány dolog, amit tettem. Arra még nem kaptam választ, hogy ez minek minősülne, ha esetleg feljelentésre kerülne a sor.
2016. ápr. 7. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha jól sejtem ez vagyon elleni bűncselekmény, vagy szabálysértés. Hétköznapibban rongálás.

A kár mértékétől függően AKÁR 1-5 évig terjedő szabadságvesztéssel IS sújtható!

2016. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ha jól emlékszem ismertlen tettes ellen indítottak nyomozást ,bűncselekmény miatt mivel elhagyta a helyszínt. ha ott a tulaj ,ha nincs elhagytad a baleset helyszínét.
2016. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hagytál volna ott levelet rola...
2016. ápr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Lehet lepontozgatni, de reggel én is hagytam ott vasútállomáson a kocsimat és délutánra az ajtón horpadás várt. Én ugyan az autóm kis értéke miatt nem tettem feljelentést, de tudom milyen érzés úgy megtalálni hosszú évek munkáját, hogy valaki semmibe nézve megrongálja és otthagyja. Amúgy onnan kezdve, hogy elmentél onnan, bűncselekmény lett cserbenhagyás miatt. Imádkozz, hogy ne legyen a helyszínen kamera, vagy a tulaj ne tegyen feljelentést. De én bízom benne, hogy megtalál...
2016. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Osynho ***** válasza:
63%

Amennyiben tisztában vagy azzal, hogy ez nem folt korrekt húzás a részedről (finoman fogalmazva), talán igyekezhetnél utólag megkeresni a sérült autó tulaját. Az autó típusa megvan? Rendszám esetleg?


Egyébként ilyenkor nem a kötelező biztosításod fedezi a másik kárát? Tehát jóformán tökmindegy, hogy elmész, vagy ottmaradsz, hiszen a te károdat így is-úgy is te fizeted, az övét meg állná a kgfb. 2 bonust buksz, ha jól tudom, ami évi pár ezer ft.

2016. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!