Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dio motoron hogyan...

Honda Dio motoron hogyan lehet beállítani az optimális fogyasztást?

Figyelt kérdés
Esetleg ha valaki ért hozzá vagy ilyen motorja van és tudja azt, hogy a karbiján mik a gyári beállítások akkor megköszönném ha leírná nekem :) Am közel 6 litert eszik ez az adott motor és ez nagyon sok!!
2010. ápr. 6. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem robogóm soha nem volt. De én Simsonon úgy szoktam, hogy a súbert berakom középre, ott beállítom jól és úgy megnézem mennyit zabál aztán ha sokat akkor a súbert eggyel lejjebb rakom és ahhoz lövöm be a karbit.


Amúgy sokmindentől függ

15/F

2010. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Barátomnak volt ilyen gépe, neki is sokat evett.

Egy idő után rájött, hogy a "speed" lámpa akkor villog,

ha gyorsan megy - vagyis 30 km/h fölött.

(Már ha nem kötötte ki az előző tulaj, hogy ne villogjon)

Ha 25-30-al ment, kijött 2 literből, ha 30 fölött, 4-6

liter. Gyorsan el is adta, vett inkább egy simsont.

Magyarul: mamának, papának cammogni jó, haladni nem lehet vele.

2010. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Karbit elsőnek szedd szétés nézd meg mekkora a főfúvóka, mert tuti nagyobbat raktak bele, ha 6litert eszik. Ha gyári méret (nemtudom pontosan 80asnál nem hinném h nagyobb) akkor az elektromos szivatót kell megnézni nem marad e nyitva. (akár lehet h csak a kábelével lesz vmi) Mert ha nyitva marad a szivító lehet, ahhoz lőtték be a karbit, akkor nem csoda ha sokat eszik. És megörülök már a gagyi simsonos ötletektől:D SIMSON ÚJKORÁBAN IS TOTÁL ELAVULT VOLT!!!!!
2010. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem volt az elavult. '70-es években fejlesztették ki. És akkor azok voltak a legerősebbek.


Egyszerű az tény, de nincs ami elromoljon rajta.

És aki Simsont vezet az tud motort vezetni.


Nem csak a gázt rángatni ;)

2010. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem van simsonom is és nem tekinthető elavultnak menetkényelem szempontjából, mert sokkal de sokkal jobb a rugózása és a menetstabilitása az úton mint a robogóé és persze földúton is jobb. Kinek mire kell... Fogyasztásilag is kiváló, olyan 2-3 liter! De maradjunk a tárgynál. Szerintem 3 liertől nem fogyaszthatna többet a dio, akármennyivel is megyünk, szval ott a főfúvókára gondoltam én is, de persze nincs kizárva, hogy nekem is probléma van vele. A szivató beragadása is egy lehetőség. Megnézem majd a súber állását is, hogy középen legyen. Na de gondolom ezen is van állítási lehetőség, mint pl a simson karbiján, szval levegő és benzin... már csak erre lennék kiváncsi, hogy ezt a két csavart mennyire kell tekergetni/beálltani!! Az alapjárat beállítás az menni fog.
2010. ápr. 6. 12:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagyis a levegő és benzin csavar állítás az csak az alapjáratra vonatkozik? hogy menetközben mennyit eszik összességében az csak a súber állásán dől el? (amit középre kell állítani ha nincs ott)
2010. ápr. 6. 19:52
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Úgy lehet aranyapám hogy nem használod!!
2010. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem meg úgy lehet, hogy valahonnan megtudom és beállítom :D Amúgy meg hülyeséget beszélsz, mert már anyukádat nemhasználom XDXD Nagyon is kilett használva XDDD Szerintem jóljönne már neki egy kis tuning vagy hasonló :D:D Szval most a motrot szeretném használni, csak sokat fogyaszt, de ha úgyadódik, hogy nemlesz beállítva, akkor még mindig jobban járok vele mint édesanyáddal XDXDXDXDXDXDXDXD na CSÁ!!!!
2010. ápr. 20. 16:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!