Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen baja lehet még az Audi...

Nszniki kérdése:

Milyen baja lehet még az Audi A4 1.9 PD tdi- nek?

Figyelt kérdés

Bevezetésként: idén január végén vásároltuk, 282ezer km-rel

Már hazafele letiltott a turbó, a kereskedőt hívtuk egyből, mondta, h állítsuk le majd indítsuk el újra. Tényleg működött, de gondoltuk ez így nem okés, úgyis nagyszervíz, akkor megcsináltatjuk a turbót.

A szerelő kicserélt vmi turbócsövet, azzal mostanáig(2hónap) működött, aztán megint letiltott.

Akkor szétszedte a turbót és látta, h tákolmány az egész, köze sincs az eredeti turbóhoz, kicserélte egy újra, egy-két napig működött, majd ismét letiltott. Most a vákuumpumpa cseréje jön-már korábban észrevettük fékezéskor, h ha többször egymás után nyomtuk,akkor beállt.

Egyik kérdésem az lenne, h vajon ha kicseréljük a vákuumpumpát működni fog a turbó vagy van még vmi ami miatt nem működhet?

Mindezek közben a PD is elromlott, az is csere, generátor is elromlott és most mindezek után hengerfejes kezd lenni. Annyi kiderült az autóról, h másfél évet állt, ki volt vonva a forgalomból.

Az állástól lehet ennyi baja? Ha megcsináltatjuk a hengerfejet lehet ezeken kívül vmilyen nagy kínja?!

Egyáltalán érdemes még rákölteni?



2016. ápr. 3. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mikori A4?
2016. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már amikor letiltott a turbó hazafele, akkor vissza kellett volna vinni, és visszakérni a pénzedet, mivel megszegte a szerződést, ez olyan hiba volt, amiről ő tudott, de neked nem szólt róla.
2016. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs átírva az agya az új turbóra amiatt is le tud tiltani, mert túl sok levegőt küld.

Szerintem valami nagyon lehajtott 1.9pd-t vettél, főleg ha hengerfejes lett, ahoz azért kell egy kis tehetség hogy azt megcsináld vele.

2016. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2001-es

Most már mi is tudjuk, h vissza kellett volna vinni, de akkor azt hittük könnyen orvosolható ez a hiba, az autó meg a munka miatt kellett.

Egyébként az is durva, hogy arról sem tájékoztatják az embert sehol, hogy használt autóra is van garancia. Persze, ha te ezt később tudod meg itt nem érvényes a jog nem ismerete nem mentség...

2016. ápr. 3. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az 1 év állásól van minden baja.

Valószínűbb, hogy sok km-től. (2x kb)

Lesz ott még más is bőven.

Ezzel már nem lesz happy end, ha működik adjátok el és vegyetek egy egyszerű autót. (fabia, oktavia, 1.4-1.6 benzinest ennyi pénzből)

Javítok ilyeneket, tudom mennyit költenek rá a tulajok még ha utána azt is mondják a haveroknak, hogy milyen szuper autó.

2016. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elintézni hogy vegye vissza, tudom kicsi rá az esély, de mgéis.
2016. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tancy válasza:
Helló nekem pont ilyen autóm van,és volt hogy nekem is csinált ilyet. Először az intercolercső volt elrepedve,majd fél év mulva ismét elkezdte. De akkor minden cső rendbe volt. Turbógeometriát kellett kipucolni,azóta semmi baja .. De a turbó letilthat apróság miatt is pl. Légszürő elvan tömitődve,vagy vákumcső repedt,..
2016. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!