Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.4 vagy Volkswag...

Opel Astra H 1.4 vagy Volkswagen Golf VI.1.4 motorral?

Figyelt kérdés
E két autó között vacillálok. Egy Golf fenntartása drágább mint egy Astráé? Sokkal komfortosabb a Golf, de állítólag a fenntartása is húzósabb.
2016. ápr. 3. 07:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Golfban inkább több a széthajtott, lerongyolt példány.
2016. ápr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Tegnap már írtam egy hasonló kérdéshez, hogy jobb, ha hagyod az 1.4 astrát, a G Astráig még értelmes motorokkal szerelték őket Opelék, de ami utána jön...

Lásd Fiat dízel, meg ez az 1.4-es.

Formára szép ez az Astra szerintem, de valamelyik nap szerelő komámnál láttam egy ilyennek a motorját darabokban.

Pálcika hajtókar, 8mm vastag hajtókarcsapágy, 5mm szelepszár, stbstb...

Hibája az volt természetesen, a hajtókar szétszakadt.

150e km volt benne.

2016. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
70%

Az Opel konstrukciója az új autóknál az, hogy 5 évig kiszolgáljon. Majd lecseréled. Az új motorokat nagyon meghatározza, hogyan vezette az első gazda. Ezek egygazdás autók. (Nekem Opelem van.)

Nővéremnek VW. Nem drága az alkatrész. Sokkal megbízhatóbb.

2016. ápr. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 dirtboy ***** válasza:
47%
Golf 6,én is azt tervezek venni egyébként
2016. ápr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Két Opelom van 1.4-es láncos (Z14XEP) motorral. Az egyik G, a másik H. Igen-igen, 2004-2005 környékén már ugyanaz a motor került mindkét szériába. Aki azt mondja, hogy ez a motor nem jó, annak sosem volt Opelje. A G Astrában 220 ezer km van, a H-ban 180 ezer és eddig még semmi baja. A G-ben 180 ezernél cseréltettem vezérműláncot, de még nem is kellett volna. A H-nál már csak akkor fogom, ha kezd hangosodni. Igaz én 15 ezer kilométerenként cserélem az olajat. A G Astra tavaly ősszel volt a műszaki vizsgát megelőzően alaposan át lett nézve, egyetlen stabilizátort (kutyacsont) kellett cserélni, pedig akkor volt tíz éves. Szerintem a G és H Astra ezzel a motorral nagyon jó konstrukció. Nem egy ménes, de szépen viszi a kasznit. Én csak ajánlani tudom. A Volkswagen-t nem ismerem, arról nem nyilatkozok.
2016. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tomcatters ***** válasza:
84%
#5 Válaszolót tudom ismételni ,bár nekem nincs opelom,de egyik haveromnak (itt lakik az utcánk végén),szint úgy 1.4 h astraja van 2007 - 2008 as ha jol tudom ,és nagyon meg van vele elegedve :)
2016. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
40%
Nekünk Opel Astra F 1.6-osunk van, és nagyon szeretem :3 mén, mint az állat és nem igazán volt még baja, mióta nálunk van (mi belehajtottunk lassan 60000km-t, 5000-enként van olajcsere), ellenben van egy Astra G-nk is 1.7 dizel, az alig van nálunk két éve, mindig baja van, jelenleg zabálja az olajat (valszeg a turbo), elszállt a kormányszervo, meg ilyen apróságok... F-et ajánlom (akár 1.4-es motorral is) :)
2016. ápr. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk van egy 1.4-es G Astránk amiben 180.000 km van és motorgond sosem volt vele, pedig nem ritka az autópálya 150 körül.

A H Astrában is ugyan ilyen motor van, tehát nem gondolom hogy sokkal rosszabb lenne.

A Golfnak drága a fenntartása, mert meg kell fizetni a nem létező presztízst ami az Opelnál alapból nincs.

2016. ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
1.4TSI-t csak 2012utáni modellt érdemes venni, az már szíjas illetve nem kokszolódik annyira. Jah és csak turbósat, a turbo+kompresszoros változat nem túl időtálló.
2016. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, hogy egy Golfnak miért drága a fenntartása.

Én biztos, hogy a Golfot venném, de a sima 1.4-es motor szerintem gyenge hozzá. Minimum 1.6, viszont 1.4 TSI-vel csak 2012 utánit szabad venni, mert arra javították ki a motor gyermekbetegségeit.

2016. ápr. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!