Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » T kategóriával lehet vezetni...

T kategóriával lehet vezetni simsont?

Figyelt kérdés
2016. márc. 30. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

"T jogosítvány birtokában mezőgazdasági vontatót és két nehéz pótkocsit, lassú járművet és pótkocsit, kerti traktort, és állati erővel vont járművet vezethetünk."


Hát ez különös hogy például két pótkocsis 80 lóerős MTZ traktort vezethetsz de egy kb. 3 lóerős Simsont meg nem. Pedig az idézetben nem szerepel a segédmotoros kerékpár.

2016. márc. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemár, pedig az oktató azt mondta, hogy 2016 februári módosítással elvileg lehet
2016. márc. 30. 14:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha említett ilyen módosítást akkor ennek utána kell googlézni, mert az tényleg különösen sikeredett törvény hogy Linda Babettája nem vezethető de egy 250 lóerős Rába Steiger meg igen. Ezt tényleg módosíthatták, úgyhogy szerintem is fel a fejjel.
2016. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na találtam valamit, mondtam hogy fel a fejjel:


„T” kategória

 mezőgazdasági vontató (mezőgazdasági és erdészeti traktor) és két nehéz pótkocsi

 lassú jármű és pótkocsi

 kerti traktor

 állati erővel vont jármű hajtására

 segédmotoros kerékpár (ide értve a „mopedautót” is)


Forrás: [link]

2016. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó lenne :D
2016. márc. 30. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A fenti linkben írták:

"Kigyűjtöttük az ide vonatkozó aktuális jogszabályokat, melyeket legutóbb a 2015. április 9-én közzétett 90/2015. (IV. 9.) Korm. rendeletben módosítottak."

Tehát kellően friss jogszabályok és T kategóriával vezethető segédmotoros kerékpár.

Erre a linkre és korm. rendeletre tudsz hivatkozni ha netán egyik vidéki rendőr nem tudna a módosításról.

2016. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nemrég lett meg egy osztálytársamnak a jogosítványa T re, de abban nem töltötték ki az M kategóriát amit szerintem ki kellene v nem ?
2016. márc. 30. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ha rendőr igazoltatja a szabályokkal csak tisztában lesz, hogy T-vel vezethet azt is.
2016. márc. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!